Disk Temizleme Sihirbazı'nı Windows XP Media Center Edition 2005'te yetersiz disk alanı koşul gidermeniz mümkün olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 905938 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 çalıştıran bir bilgisayarda bir "Yetersiz disk alanı" iletisi aldığınızda, Disk Temizleme Sihirbazı'nı çalıştırmak için istemde bulunulur. Ancak, Disk Temizleme Sihirbazı'nı sabit diskinizde depolanan pek çok kaydedilmiş TV programları varsa, yetersiz disk alanı koşul gidermeniz mümkün olmayabilir.

Neden

Disk Temizleme Sihirbazı'nı, Media Center Edition'ı kullanarak kaydedilmiş TV programlarını silemezsiniz çünkü bu sorun oluşur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini veya birkaçını kullanın.

Yöntem 1: bir "Yetersiz disk alanı" iletisi aldığınızda, el ile bazı kaydedilmiş TV programları silme

Bir "Yetersiz disk alanı" iletisi aldığınızda, kaydedilmiş bazı TV programlarını elle silmek için şu adımları izleyin:
  1. Media Center uzaktan kumandanızın START düğmesine basın, TELEVIZYON seçin ve sonra TV kayıtları'nı seçin.
  2. Silmek istediğiniz programı seçmek için Media Center uzaktan kumandanızın ok düğmelerini kullanın.
  3. Kaydedilmiş programın sabit diskten silmek için Sil'i seçin.

Yöntem 2: seriyi kayıtlarınızı Canlı ayarlarını değiştirerek disk alanı tasarrufu

Disk alanından tasarruf etmek için <a0></a0>, Saklama kadar alan gerekli veya Son kayıtları tutma serisi kayıtlarınızı tut ayarlarını değiştirme.

Yöntem 3: aynı anda korunur ve programların seriyi sınırlama

Aynı anda korunur ve programların seriyi sayısını sınırlamak için <a0></a0>, saklama için yukarı ayarını kullanın. Daha fazla bilgi için Media Center Yard?m?'nda "Tutma ayarları ve Managing Disk alanı" konusuna bakın.

Yöntem 4: TV için daha az disk alanı ayırma

TV için daha az disk yeri ayırmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Media Center uzaktan kumandanızın START düğmesine basın, Ayarlar ' ı seçin, seçmek, kaydı seçin ve Kaydedici depolama birimi ' ı seçin.
  2. En yüksek TV sınırı TV için sabit disk ayırma azaltmak için ekrandaki eksi işareti (-) seçin.


Yöntem 5: "Yetersiz disk alanı" iletisi devre dışı bırak

"Yetersiz disk alanı" iletisi devre dışı bırakabilirsiniz hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
285107Windows XP'deki Yetersiz Disk Alanı Uyarısının Açıklaması

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Windows XP'deki Disk Temizleme Aracı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310312Windows XP'deki Disk Temizleme aracının açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Media Center teknik desteği

Microsoft Windows XP Media Center Edition, donanım aygıtınızla veya sisteminizle birlikte sağlandığından, bu yazılım için donanım üreticisi teknik destek ve Yardım sağlar. Bilgisayarınızın üreticisi, kurulumu belirli aygıt sürücüleri ve bu üreticinin sağladığı donanımın performansını en üst düzeye çıkarmak için isteğe bağlı ayarlar kullanarak özelleştirmiş olabilir. Windows XP Media Center Edition ile ilgili olarak teknik yardım almanız gerektiğinde, üretici kendi donanımı üzerine yüklediği yazılımı desteklemek üzere en nitelikli olduğundan doğrudan üreticinize başvurun.

Windows XP Media Center Edition ürün bilgileri Web sitesi aşağıdaki Microsoft Web sitesini de ziyaret edebilirsiniz: http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/

Özellikler

Makale numarası: 905938 - Last Review: 18 Ekim 2005 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot KB905938 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:905938

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com