Alabileceğiniz bir "[0xC3EC783C]", Live Communications Server 2005'te oluştur/yükseltilemiyor Enterprise Edition havuzu Kur programını çalıştırdığınızda hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 906597 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft Office Live Communications Server 2005'da oluşturun/yükseltilemiyor Enterprise Edition havuzu Kur programını çalıştırın. Canlı Communications Server 2005, Microsoft Windows 2000 Server arka uç SQL sunucusunda çalışıyor. Bu senaryoda, programı çalıştırmak denedikten sonra Oluştur/yükseltilemiyor Enterprise Edition havuzu Kur programı, yükleme başarısız olur.

Ayrıca, bir "[0xC3EC783C]" alabilirsiniz Kur programı Dbsetup.wsf komut dosyası çalıştığında hata iletisi. Live Communications Server 2005 dağıtım günlüğünü görüntülediğinizde, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Komut dosyası komut satırı: cscript.exe //U "X:\setup\i386\dbsetup\dbsetup.wsf" /dbexists /sqlserver: "sql_server_name" /sqlfilepath: "X:\setup\i386\dbsetup" komut dosyası, çıktı: Microsoft (R) Windows Script Host sürüm 5.1 Windows Telif Hakkı (C) Microsoft Corporation 1996-1999. Tüm Hakları Saklıdır. Microsoft JScript X:\setup\i386\dbsetup\dbsetup.wsf(1980, 14) çalışma zamanı hatası: 'Tanımlanmayan' null bir nesne mi

Neden

Bu sorun, Windows 2000 Server'da <a0>Microsoft Windows Script Host</a0> programının en son sürümü yüklü olmadığı için oluşur. Live Communications Server 2005'te, oluşturma/yükseltilemiyor Enterprise Edition havuzu Kur programını çalıştırdığınızda, Microsoft Windows Script Host sürüm 5.6 Dbsetup.wsf komut dosyası kullanır.

Not Windows Script Host sürüm 5.6, Microsoft Windows Server 2003'te varsayılan sürümdür.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, yükleyin ve Windows Script Host program SQL server'ı çalıştıran bir Windows 2000 Server'da en son sürümüne güncelleştirin. Windows Script Host en son sürümünü edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c717d943-7e4b-4622-86eb-95a22b832caa

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 906597 - Last Review: 21 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Live Communications Server 2005 Enterprise Edition
  • Microsoft Office Live Communications Server 2005 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB906597 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:906597

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com