Dağıtılmış sorgular sql Server 64-bit istemciden gelen bağlantılı bir 32-bit sql Server için çalıştırmayı denediğinizde bir hata iletisi alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 906954 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün. Bağlantılı bir sunucu için bir 32-bit Microsoft sql Server 2000 örneğini veya sql Server 7.0 örneği gibi kullanarak tanımladığınız sp_addlinkedserver saklı yordam veya bu yordamı çağıran bir araç. Sonra o 64-bit sql Server ile 32-bit sql Server 2000 veya sql Server 7.0 bağlantılı sunucuya dağıtılmış sorgular çalıştırmak deneyin. Bu senaryoda, aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • 32-Bit sql Server 2000 server yükseltme olmayan sql Server 2000 Service Pack 3 (SP3) veya sql Server 2000 Service Pack 4 (SP4), aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  odbc Katalog saklı yordamlar <linkedservername> sunucuda yüklü Sürüm <oldversionnumber>; Sürüm <newversionnumber> veya daha sonraki bir sürümü düzgün çalışmasını sağlamak için gereklidir. Lütfen sistem yöneticinize başvurun. </newversionnumber></oldversionnumber></linkedservername>
 • Yoksa bir hata iletisi alıyorsunuz aşağıdaki koşullar doğrudur:
  • sql Server 2000 SP3 veya sql Server 2000 SP4 yüklü 32-bit sql Server 2000 sunucusu veya bağlantılı bir sql Server 7.0 sunucu kullanın.
  • Sürümleri sistem saklı yordamlar hakkında 32-bit sql Server 2000 sunucusu veya sql Server 7.0 sunucuda hizmetinden farklı sürüm paketi Sunucu üzerinde yüklü.
  Hata iletisi aşağıdakine benzer:
  Bu işlemi tamamlamak için gereken saklı yordam verebilir. sunucuda bulunamadı. Lütfen sistem yöneticinize başvurun.
  Msg 7311, Düzey 16, durum 2, satır 1
  Şema satır kümesi alınamıyor "DBSCHEMA_TABLES_INFO" için bağlantılı sunucu ole db sağlayıcısı "sqlncli" "<linkedservername>". Sağlayıcı arabirimi destekler, ancak verir bir kullanıldığında hata kodu.<b00></b00></linkedservername>
Not Bağlantılı sql Server 2000 sunucusu kullanıyorsanız ve sunucu yükseltilmemiş, sql Server 2000 SP3 veya sql Server 2000 SP4 sql Server 2000 SP3 veya sql Server 2000 SP4'ü önce yüklemelisiniz.

Neden

Çünkü sistem saklı yordamları hizmet paketi yüklemesinin bir parçası olarak yükseltme olmayan bu sorun oluşur. sql Server 2000 Service Pack (SP3) veya sql Server 2000 Service Pack 4 (SP4) yükledikten sonra el ile sistem saklı yordamları Instcat.sql'yi çalıştırarak yükseltmeniz gerekir.

Çözüm

Bu sorunu çözümlemek için yedekleme master veritabanını el ile çalıştırın sql Server 2000 SP3 veya SP4 ile 32-bit sql Server 2000 sunucusu veya sql Server 7.0 örneği bulunan Instcat.sql'yi komut dosyası. sql Server yeniden başlatılması gerekiyor.

Osql.exe kullanarak Instcat.sql'yi çalışan örnekleri:

Windows kimlik doğrulaması modu kullan

Depolanan sistemini yükseltmek için Windows kimlik doğrulaması modunu kullanmak için yordamlar bir 32-bit sql Server 2000 örneğini veya sql Server 7.0 sunucusunda aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bir Windows hesabı kullanarak bilgisayarda oturum bir sql Server'ın üye sysadmin sabit sunucu rolü.
 2. Tıklatın Çalıştır, türücmd.exeve i TAMAM.
 3. Komut isteminde, aşağıdaki komutlardan birini yazın, ve enter tuşuna basın:

  Varsayılan örneği için
  osql -E -S <LinkedServerName> -i <Location>\instcat.sql
  Adlandırılmış bir örneği için
  osql -E -S <LinkedServerName>\<InstanceName> -i <Location>\instcat.sql
  Not <linkedservername></linkedservername>,<instancename></instancename>, ve<location></location> bağlantılı sunucu adı temsil eden, örnek adını ve tam yolunu içeren klasörü Instcat.sql'yi komut dosyası. Varsayılan olarak, bu klasör C:\Program Files\Microsoft sql bulunur. Server\Mssql\Install.
sql Server kimlik doğrulaması modu kullan

Sistem saklı yükseltmek için sql Server kimlik doğrulaması modunu kullanmak için yordamlar bir 32-bit sql Server 2000 örneğini veya sql Server 7.0 sunucusunda aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Herhangi bir Windows kullanarak bilgisayara oturum açın hesabı.
 2. Tıklatın Çalıştır, türücmd.exeve i TAMAM.
 3. Komut istemine aşağıdaki komutu yazın ve sonra enter tuşuna basın:

  Varsayılan örneği için
  osql -U <AdminLogin> -P <AdminPassword> -S <LinkedServerName> -i <Location>\instcat.sql
  Adlandırılmış bir örneği için
   
  osql -U <AdminLogin> -P <AdminPassword> -S <LinkedServerName>\<InstanceName> -i <Location>\instcat.sql
  
  Not <adminlogin></adminlogin> ve<adminpassword></adminpassword> Kullanıcı hesabını temsil sql Server'ın bir üyesi olan sysadmin sabit sunucu rolü.
Not Birçok iletilerdir Instcat.sql'yi komut dosyasını çalıştırdıktan sonra üretti. Son ileti, komut dosyasını çalıştıran olup olmadığını gösterir. başarılı bir şekilde.

Durum

Microsoft listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde.

Özellikler

Makale numarası: 906954 - Last Review: 12 Temmuz 2011 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbsqlsetup kbsql2005connect kbprb kbmt KB906954 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:906954

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com