Office 2003 güncelleştirmesi: 8 Kasım 2005'in açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 907417 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

™zet

Microsoft, Microsoft Office 2003 için bir güncelleştirme yayımladı. Bu makale, güncelleştirmenin nasıl elde edileceği, güncelleştirme ile giderilen sorunlar, güncelleştirme yüklendikten sonra karşılaşabileceğiniz sorunlar ve güncelleştirmenin yüklenip yüklenmediğinin nasıl belirleneceği hakkında bilgi içerir.

GİRİŞ

Microsoft, Microsoft Office Excel 2003 ve Microsoft Office Word 2003 için bir güncelleştirme yayımladı. Bu güncelleştirme bir ek bileşenin, akıllı etiketin veya akıllı belgenin Microsoft .NET Framework 2.0 kullandığında yüklenmemesine neden olabilecek olası bir sorunu giderir.

Not Bu düzeltme Office 2003 Service Pack 2 veya Office 2003 Service Pack 3'te bulunmamaktadır.

Microsoft Visual Studio 2005 geliştiricileri için not

Bu güncelleştirme, Visual Studio 2005 ile oluşturulan yönetilen ek bileşenlerin, akıllı belgelerin ve akıllı etiketlerin Office 2003'te çalışmasını engelleyebilecek bir sorunu giderir.

Bu sorun ve Office 2003'e yönelik Visual Studio 2005 çözümlerinin çalışması için çözümlerle birlikte bir düzeltme dağıtma hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
908002 Microsoft Visual Studio 2005 kullanarak oluşturulan ek bileşenler, akıllı belgeler veya akıllı etiketler Office'te çalışmıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Daha fazla bilgi

Güncelleştirme bilgileri

Güncelleştirme ile giderilen sorunların listesi

Office 2003 güncelleştirmesi (KB907417), Microsoft Bilgi Bankası'nda daha önce belgelenmeyen aşağıdaki sorunu giderir.
Office 2003 için Microsoft Visual Studio Araçları yüklendikten sonra özel Office 2003 çözümü çalışmıyor
Microsoft Visual Studio .NET kullanarak oluşturulan özel bir Microsoft Office 2003 çözümünü çalıştırmayı denediğinizde, çözüm çalışmaz. Bu sorun, Office 2003 için Visual Studio Araçları yüklendikten sonra, özel çözümün çalışmasını sağlayan Microsoft .NET ilkesinin yüklenmemesi nedeniyle oluşur.

Bilinen sorunlar

Güncelleştirme yüklendikten sonra oluşabileceği bilinen sorunlar

Bu güncelleştirme yüklendikten sonra, Office 2003 için Visual Studio Araçları ile oluşturulan bazı Word 2003 veya Excel 2003 çözümleri belirli koşullar altında beklenmedik biçimde sonlandırılabilir (kilitlenebilir). Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
908003 DÜZELTME: Microsoft Office Sistemi için Visual Studio 2003 Araçları çözümünde bir Word belgesini veya Excel elektronik tablosunu bir WinForm denetiminden kapatmaya çalıştığınızda Office 2003 kilitleniyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Güncelleştirme nasıl kaldırılır

Güncelleştirmeyi yükledikten sonra kaldıramazsınız. Güncelleştirmenin yüklü olmadığı önceki bir yüklemeye dönmek için Office 2003'ü kaldırın. Daha sonra, Office 2003'ü özgün CD'den veya özgün yükleme konumundan yükleyin.

Office güncelleştirmelerini kaldırma hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
903771 Office güncelleştirmelerini kaldırma becerisi hakkında bilgiler (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Yükleme ayrıntıları

Güncelleştirme nasıl elde edilir ve yüklenir

İstemci ve yönetici güncelleştirmelerinin yanı sıra yükleme yönergeleri ve dağıtım stratejileri de Microsoft Yükleme Merkezi'nde bulunmaktadır. Bu güncelleştirmeyi Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklemek için, aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=1B0BFB35-C252-43CC-8A2A-6A64D6AC4670

Güncelleştirmenin yüklü olduğu nasıl belirlenir

Güncelleştirme, aşağıdaki tabloda listelenen dosyaları ve ilgili sürümlerini içerir.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıSürüm
Otkloadr.dll7.10.5077.0
Tabloda listelenen dosyaların daha yeni bir sürümüne sahipseniz bu güncelleştirmeyi yüklemeniz gerekmez.

Otkloadr.dll dosyasını aramak için, sabit disk sürücüsünde arama yapın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Not Microsoft Windows'un birçok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.
 1. Başlat'ı ve sonra Ara'yı tıklatın.
 2. Arama Sonuçları bölmesinde, Arama Yardımcısı altında Tüm dosyalar ve klasörler’i tıklatın.
 3. Dosya adının tamamı ya da bir kısmı kutusuna Otkloadr.dll yazın ve Ara'yı tıklatın.
 4. Bulunan dosyalar listesinde, dosyayı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i tıklatın.
 5. Sürüm sekmesinde, bilgisayarınızda yüklü olan dosyanın sürümünü belirleyin.

Yöneticiler için .msp dosyaları hakkında bilgi

Yönetici güncelleştirmesi, kendi kendine açılan yürütülebilir dosya olarak paketlenmiş bir Microsoft Windows Installer tam dosyasından (.msp dosyası) oluşur. Bu güncelleştirmede aşağıdaki .msp dosyası dağıtılır:
Otkloadr.msp

Yöneticiler için belirli bileşenleri yeniden yükleme özellikleri

Yönetici yükleme noktanızı güncelleştirir, Office 2003'ü yeniden önbelleğe alır ve istemci bilgisayarlara yeniden yüklerseniz, REINSTALL=[özellik listesi] özelliğini içeren bir komut satırı çalıştırabilirsiniz. REINSTALL=[özellik listesi] özelliği, belirli Office 2003 bileşenlerini yönetici görüntüsünden yeniden yüklemek isteyip istemediğinizi belirler. Office 2003 güncelleştirmesi (KB907417) için, [özellik listesi] değeri şu şekildedir:
WORDNonBootFiles,EXCELNonBootFiles
Dilerseniz, tüm Microsoft Office bileşenlerini istemci bilgisayara yeniden yüklemek için REINSTALL=ALL parametresini kullanabilirsiniz.

Yönetici görüntüsünün ve istemci bilgisayarların nasıl güncelleştirileceğini açıklayan ayrıntılı yordamlar için, "Distributing Office 2003 product updates" (Office 2003 ürün güncelleştirmelerini dağıtma) konusundaki "Updating clients from a patched administrative image" (İstemcileri düzeltme eki uygulanmış bir yönetici görüntüsünden güncelleştirme) bölümüne bakın. "Distributing Office 2003 product updates" konusunu görüntülemek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://office.microsoft.com/en-us/ork2003/HA011402381033.aspx
Office BT uzmanları için Office Yönetim Güncelleştirme Merkezi, tüm Office sürümleri için en son yönetici güncelleştirmelerini ve stratejik dağıtım kaynaklarını içermektedir. Office Yönetim Güncelleştirme Merkezi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/office/bb267346.aspx

Özellikler

Makale numarası: 907417 - Last Review: 12 Ağustos 2008 Salı - Gözden geçirme: 5.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Professional Edition 2003
 • Microsoft Office Standard Edition 2003
 • Microsoft Office Students and Teachers Edition 2003
 • Microsoft Office Small Business Edition 2003
 • Microsoft Office Basic Edition 2003
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office Word 2003
Anahtar Kelimeler: 
kboffice2003sp3fix kbvba kbautomation kbprogramming kbqfe kbbug kbfix kbupdate atdownload KB907417

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com