Düzeltme: geçiş potansiyel BizTalk Server 2004 tarafından izlenen bir ileti gövdelerini kaydetmeye çalıştığınızda hata iletisi: "İç hata oluştu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 909009 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Microsoft BizTalk Server 2004'te bir HTTP oluşturduğunuz bir özel potansiyel kullandığı bağlantı noktası alırsınız. Özel potansiyel satış, yalnızca bir MIME kod çözücüsünün içerir.
  • Bir geçiş ardışık düzeni kullanan bir dosya gönderme bağlantı yarat
  • HTTP için HTTP birden çok bölümü MIME ileti göndermek için kullandığınız bağlantı noktası, BizTalk Server 2004'te alırsınız. MIME ileti, iletinin bir bölümü ve yükünün bir bölümünü içerir. Ayrıca, bir MIME kodlayıcı içeren özel bir ardışık düzeni'ni kullanarak MIME iletisi gönderilir.
  • Durum ve etkinliğini izleme (HAT) aracının geçiş kanal tarafından izlenen bir ileti gövdelerini kaydetmeyi deneyin.
Bu senaryoda, HAT aracında aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Iç hata
HAT aracında izlenen iletileri görüntülediğinizde, iki kaydedilen iletiler, gönderme ardışık düzen için beklendiği gibi görünür. Ancak, "İç hata" hata iletisi için yük ileti bölümü oluşturulur.

Ayrıca, send bağlantı noktası tarafından oluşturulan bir ileti dosyası Gövde bölümü içerir. Ancak, ileti dosyası yükü bölümü içermiyor. ImgPart alan NULL Tracking_Part tablosunda yükü bölümü için kullanılır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Uyarı Bu düzeltmeyi BizTalk Server ortamından geri alamazsınız. Bu nedenle, bir üretim ortamına bu düzeltmeyi uygulamadan önce tam olarak bu düzeltme bir sınama ortamında sınamanızı emin olun. Bu veritabanı değişiklikleri geri değil, BizTalk Server ortamında tutarsız bir durumda bırakır olduğundan, bu düzeltmeyi kaldırmak için Program Ekle veya Kaldır'ı kullanmak çalışmayın.

ÖNKOŞULLAR

Microsoft BizTalk Server 2004 Service Pack bu düzeltmeyi uygulamak için 1 (SP1) olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATHizmet paketi gereksinimi
Btsmessageagent.dll3.0.6169.0592.38418 Kas 200503: 16
Btsmsgcore.dll3.0.6169.01,041,40818 Kas 200503: 16
Microsoft.BizTalk.Interop.Agent.dll3.0.6169.045,05618 Kas 200502: 37
Microsoft.BizTalk.Messaging.dll3.0.6169.053,24818 Kas 200502: 46
Microsoft.BizTalk.Streaming.dll3.0.6169.045,05618 Kas 200502: 37
Microsoft.xlangs.BizTalk.Engine.dll3.0.6169.0221,18418 Kas 200502: 50
Microsoft.xlangs.Engine.dll3.0.6169.0221,18418 Kas 200502: 50
Not Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu dosyaları içeren en son düzeltme, ek dosyalar da içerebilir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

BizTalk 2004'te bir potansiyel satış, yalnızca MIME kod çözücüsü içeriyorsa oluşabilecek sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
910912Düzeltme: iki iletinin gövde bölümleri yalnızca BizTalk Server 2004'te MIME Decoder içeren özel bir potansiyel satış oluşturduğunuzda, oluşturulan dosya içeriyor
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 909009 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.8
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbiztalk2004sp2fix kbbiztalk2004-2006swept kbbtshat kbbts kbbug kbfix kbpubtypekc kbhotfixserver kbqfe KB909009 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:909009

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com