Düzeltme: ATL çerçevesindeki Windows 2000 veya önceki bir sürümünde oluşturulmuş bir uygulamayı çalıştırmayı denediğinizde, bir hata iletisi alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 909141 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Active Template Library (ATL) çerçevesindeki Microsoft Windows 2000 veya önceki bir sürümünde oluşturulmuş bir uygulama çalıştırmaya çalıştığınızda uygulama çalışmaz. Aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Yordam giriş noktası FreeAddrInfoW WS2_32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.
Bu sorun, aşağıdaki koşullar doğru olduğunda oluşur:
  • Uygulama CSocketAddr sınıfı kullanır.
  • Uygulama, Visual C++ .NET 2003 kullanılarak yazılmıştır.

Neden

ATL framework <a1>Unicode</a1> uygulaması CSocketAddr sınıfında FreeAddrInfoW Windows Sockets işlevi kullandığından, bu sorun oluşur. Ancak, bu APı'YI yalnızca Microsoft Windows XP'de ve sonraki sürümlerinde uygulanır.

Not Windows Sockets FreeAddrInfoW işlevi Microsoft Windows XP ve Microsoft Windows Server 2003'te kullanılmaya başlandı. FreeAddrInfoW Windows Yuvaları işlevi ekler, ınternet Protokolü sürüm 6 (ıpv6) yığın destekler.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımladı, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya BoyutuTARİHSAAT
Atlsocket.h3,53822-Eyl-200521: 34
Atlsocket.inl3,21022-Eyl-200523: 30

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 909141 - Last Review: 26 Temmuz 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Professional Edition
  • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Architect
  • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Developer
  • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Academic Edition
  • Microsoft Visual C++ .NET 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbfix kbbug kbpubtypekc kbhotfixserver KB909141 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:909141

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com