DÜZELTME: Denetim Masası'ndaki "Ses Efekti ve Ses aygıtları" "Hoparlör Kurulumu" listesinde, ayarlar doğru görüntülenmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 909441 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir uygulama Microsoft DirectSound SetSpeakerConfig yöntemini çağırdıktan sonra veya DSSPEAKER_7POINT1_SURROUND veya DSSPEAKER_7POINT1_WIDE değeri belirttikten sonra Denetim Masası'ndaki Sesler ve ses aygıtları ayar Hoparlör ayarı listesinde görüntülemez.

Bir uygulama DSSPEAKER_7POINT1_SURROUND değeri belirtiyorsa, Sesler ve ses aygıtları açıklama 7.1 ev sineması hoparlörügörüntülenmelidir. Bunun yerine, Sesler ve ses aygıtları yanlış 7.1 geniş yapılandırılan hoparlörleraçıklamasını görüntüler.

Bir uygulama DSSPEAKER_7POINT1_WIDE değeri belirtiyorsa, Sesler ve ses aygıtları alanında açıklama olarak 7.1 geniş yapılandırılmış hoparlörler görüntülenmelidir. Bunun yerine, Sesler ve ses aygıtları yanlış 7.1 ev sineması Hoparlörüaçıklamasını görüntüler.

Neden

Microsoft Windows XP'de Denetim Masası başlatıldığında DSSPEAKER_7POINT1_SURROUND ve DSSPEAKER_7POINT1_WIDE değerleri yanlış eşlenmiş olduğundan, bu sorun oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileriAşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
WindowsXP-KB909441-x 86-ENU.exe paketini şimdi karşıdan yükle.

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları çevrimiçi hizmetlerden nasıl alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaat
Mmsys.cpl5.1.2600.2776618,49614-200501:50

Durum

Microsoft bunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 909441 - Last Review: 3 Mayıs 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 10.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
atdownload kbfix kbqfe kbhotfixserver kbmt KB909441 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 909441

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com