Windows XP tabanlı bir bilgisayarı Kapat komutunu kullanmaya çalıştığınızda veya bekleme veya hazırda bekleme moduna işlemleri sırasında yanıt vermiyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 909667 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayar (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.), aşağıdaki işlemlerden birini gerçekleştirmeye çalıştığında yanıt vermiyor:
 • Bilgisayarı bekleme veya hazırda bekleme moduna.
 • Bilgisayar bekleme veya hazırda bekleme durumundan devam et.
 • Kapat komutu <a2>Başlat</a2> menüsünü kullanın.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar doğru olduğunda oluşur:
 • Bir evrensel seri yol (USB) kamera, bilgisayarın USB Kök Hub'ına veya USB bağlantı noktasına bağlanır.

  Not Bazı bilgisayarlarda, dahili bir USB hub'ına sahip. Örneğin, taşınabilir bir bilgisayarı tek bir USB veri yolu ve olabilir bilgisayarda iki veya daha fazla USB bağlantı noktası sağlamak üzere dahili bir USB hub'ı kullanın.
 • USB Kamera için bilgisayarın bu aygıtı kapatmasına izin ver</a0> seçeneği etkin.
Bu sorun, USB Kök Hub'ına veya USB 1.1 hem de USB 2.0 kullanıyorsa oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Stream.sys5.3.2600.279048,76805 Kas 200500: 55X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, USB Kamera bilgisayarın bu aygıtı kapatmasına izin ver seçeneğini devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna devmgmt.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aygıt Yöneticisi'nde görüntüleme aygıtları'nı genişletin.
 3. USB kamerayı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.

  Not USB Kamera genellikle görüntüleme aygıtları Aygıt Yöneticisi'nde altında bulunur. Ancak, kamera, başka bir yerde, aygıta bağlı bulunduğu olabilir. Donanım üreticiniz, daha fazla bilgi için başvurun.
 4. Güç Yönetimi</a1> sekmesini tıklatın ve ardından <a0>Bu bilgisayarın bu aygıtı kapatmasına izin ver</a0> onay kutusunu temizleyin.

Özellikler

Makale numarası: 909667 - Last Review: 2 Haziran 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertisebeginner kbqfe kbhotfixserver KB909667 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:909667

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com