Po přesunutí databází Microsoft Dynamics CRM 3.0 do nové instance serveru Microsoft SQL Server se nemusí podařit vytvořit úlohy (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 910044 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Přesunutí databází Microsoft Dynamics CRM 3.0 do nové instance Microsoft SQL Server. Po to provést instalaci aplikace Microsoft CRM 3.0 a poté klepnutím vyberte možnost připojit k existující databáze. Následující úlohy serveru SQL však nejsou vytvořeny:
  • Název_organizace.Update smlouvy státy
  • Identita MSCRM Reseeding
  • Index přeindexovávat MSCRM
  • MSCRM uložené procedury Priming
  • Start_Incremental Název_organizace_ftcat_documentindex
Pokud upgrade na aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0 z aplikace Microsoft CRM 1.2 a pokud tyto úlohy serveru SQL byly odstraněny v aplikaci Microsoft CRM 1.2 během upgradu budou upraveny všechny úlohy. Po inovaci spustit nástroj Diagnostika prostředí, obdržíte následující upozornění:
Úlohy <OrganizationName> _MSCRM.Update smlouvy státy nebyl nalezen v tabulce sysjobs.
Start_Incremental úlohy v <OrganizationName> _MSCRM.ftcat_documentindex.[7.5] nebyl nalezen v tabulce sysjobs.
Poznámky
  • OrganizationNameje zástupný symbol pro skutečný název organizace, která je použita při instalaci aplikace Microsoft Dynamics CRM.
  • Tento problém se také nastat, pokud máte více instalací databází aplikace Microsoft Dynamics CRM na stejném serveru je spuštěn SQL Server. Například jste nainstalovali Microsoft Dynamics CRM dvakrát pomocí různých organizace názvy a databází aplikace Microsoft Dynamics CRM všechny jsou umístěny na stejném serveru je spuštěn SQL Server.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, zkopírujte skript z jiné úlohy serveru SQL v jiném prostředí Microsoft CRM. Další informace o kopírování skriptů z jiné úlohy serveru SQL obraťte zákazník odbornou. Informace o odborné pomoci pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM naleznete na následujícím webu:
http://www.microsoft.com/dynamics/support/default.mspx

Vlastnosti

ID článku: 910044 - Poslední aktualizace: 21. srpna 2007 - Revize: 1.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft CRM 3.0
Klíčová slova: 
kbmt kbmbscrm40no kbtshoot kbmbsupgrade kberrmsg kbmbsmigrate kbbug KB910044 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:910044

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com