Düzeltme: BizTalk hizmeti yanıt vermiyor gibi görünebilir ve BizTalk Server 2004'te bellek yetersiz, hata iletileri alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 910142 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft BizTalk Server 2004 yüklendiğinde, BizTalk hizmeti yanıt vermiyor gibi görünebilir. Ayrıca, bellek yetersiz, hata iletileri alabilirsiniz. Işlem gözden geçirdiğinizde BizTalk Server 2004 işlemi için yeterli kullanılabilir bellek olduğu halde, bu sorun ortaya çıkabilir bellek Windows performans izleyicisi'nde veya Windows Görev Yöneticisi'nde.

Neden

Bu, yetersiz bellek sorunu tarafından bellek parçalanmasına neden olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

BizTalk Server 2004, bu düzeltmeyi uygulamak için yüklü olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.BizTalk Server 2004 x 86
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Btsntsvc.exe3.0.6162.032.25603 Kas 200520: 22
Not Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu dosyaları içeren en son düzeltme, ek dosyalar da içerebilir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için <a0></a0>, bilgisayarda yüklü olan işletim sisteminin Düşük Parçalanma Yığın algoritması desteklemelidir. Microsoft Windows XP ve Microsoft Windows Server 2003 için en düşük Parçalanma Yığın algoritması destekler.

Kullanılabilir belleği küçük, bitişik olmayan bloklara ayrılır öbek parçalanma oluşur. Bu davranış oluştuğunda, öbek isteği karşılamak için yeterli bellek olmasına karşın, bellek ayırma başarısız olabilir. Bu sorun, yok bir bellek bloğu ayırma isteğini yerine getirmek için yeterince büyük olduğu için oluşur.

Bir bellek kullanım olan uygulamalar için standart öbek yeterli olur. Ayırmalar öbek parçalanması nedeniyle başarısız olur. Ancak, uygulama sık olarak bellek ayırır ve Tahsisat boyutları çeşitli kullanır, bellek ayırma öbek parçalanması nedeniyle başarısız olabilir. Düşük Parçalanma Yığın (LFH) varolan bir yığında yerleşik olarak bulunur. Ancak, adı da anlaşılacağı gibi LFH öbek parçalanma azaltır.

Öbek destekleyen işletim sistemlerinde LFH etkinleştirmek için API, bu değişiklik, BizTalk Server'daki sağlayan destekleyen HeapSetInformation API işlevini çağırmalısınız. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa366750.aspx
Öbek parçalanma, BizTalk Server'daki çok sayıda farklı durumlarda ortaya çıkabilir. Sayı ve boyutu, BizTalk Server işleyen belgeleri değil belirleyici faktör bu değişiklik, belirli bir ortamda çalışır, değerlendirdiğiniz zaman. Işlemin, belirli bir yığın ayırma şablonlarını temel alan bir işlem öbek parçalanma oluşuyor.

Ne zaman BizTalk Server parçalanma ortaya çıktıktan sonra <a2>normal olarak çoğu parçalanma olan Microsoft Data Access Components (MDAC) yığınlardaki gösteren bir iki kümeler</a2> ve <a4>varsayılan öbek sınayın. Varsayılan için BizTalk Server öbek LFH, yalnızca bu yığın için etkinleştirilir. Diğer bir kümeler etkilenir. Bu nedenle, bir LFH öbek bir değişikliği her durumda olmamasını.

Referanslar


Düşük Parçalanma Yığın Algoritması Windows 2000 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816542Windows XP düşük parçalanma yığın algoritması özelliği Windows 2000 için kullanılabilir
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 910142 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Service Pack 1
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbiztalk2004sp2fix kbbiztalk2004-2006swept kbqfe kbbug kbfix kbpubtypekc kbhotfixserver KB910142 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:910142

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com