ınternet Explorer açılır pencere engelleyicisi özelliğinin MUI paketi yüklü olan Windows XP SP2 tabanlı bir bilgisayara Yardım içeriği okumaya çalıştığınızda alabileceğiniz bir hata iletisi: "Sayfa değil görüntülenemiyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 910329 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Siz Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) çok dilde kullanıcı arabirimi paketi (Microsoft Knowledge Base (KB) makalede 84165 MUI) yükleyin. Daha sonra Yardım içeriği Microsoft ınternet Explorer 6 açılır pencere engelleyicisi özelliğinin okunur deneyin. Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sayfa görüntülenemedi.

Neden

MUI paketi yüklendikten sonra Açılır Pencere Engelleyicisi Yardım içeriği bulunan Iexplore.chm dosyayı doğru güncelleştirilmez, bu sorun oluşabilir. Bu dosya aşağıdaki klasörlerde bulunur:
  • Klasörün 1: Drive: \Program Files\Internet Explorer\MUI\ lang
  • Klasör 2: Drive: \WINDOWS\HELP\MUI\ lang
Yardım içeriği okumaya çalıştığınızda Iexplore.chm dosya, klasör 1 ve klasör 2 tarafından yüklenir.

Ancak, MUI paketi, yalnızca klasör 2 ve klasör 1 içinde bulunan Iexplore.chm dosyayı güncelleştirir, Iexplore.chm dosya yüklenmeyecek ve Yardım içeriği görüntülenmez.

NotDrive, sabit disk bölümünü temsil eden bir Windows işletim sisteminin yüklü olduğu yertutucusudur. Ayrıca, lang, MUI dil için bir sayı yer tutucusu gösteren olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin uygulanabilmesi için bilgisayarda Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Inetcpl.cpl6.0.2900.2795360,96012 Kas 200503: 55Uygulanamaz

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 910329 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Service Pack 2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp2fix kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe kbpubtypekc KB910329 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:910329

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com