Windows Server 2003 Service Pack 1 çalıştıran bir bilgisayarda .ldf dosyalarını almak çalıştığınızda hata iletisi: "hata LineNumber. satırda ekleme: Böyle bir nesne yok"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 910823 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir bilgisayardaki nesneleri silinir veya bozulursa, Active Directory veritabanını içeren sistem durumu yedeklemesini kullanarak bilgisayarı geri yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Sonra bu nesneleri yetkili olarak geri yüklenen sürümlerini işaretlemek için Ntdsutil.exe aracının kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) çalıştıran bir etki alanı denetleyicisinde, Ntdsutil aracını geri bağlantılar için geri nesneleri yetkili olarak .ldf dosyalarına yazar. Geri nesneler çeşitli adlandırma bağlamlarını olabilir.

<a1>Içerik</a1> (NC'ler) adlandırma hedef .ldf dosyalarını'ı almaya çalıştığınızda, alma işlemi başarısız olur. Ayrıca, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Girdiler yükleniyor.
Hata ekleme açık LineNumber satır: Böyle bir nesne yok
Sunucu tarafı hatası: "dizin nesnesi bulunamadı."
Not Bu hata iletisinde LineNumber satır numarası için bir yer tutucudur.

Neden

ASCII kodlanmış dosyaları yazmak, Ntdsutil aracı çalışır. Ancak, bu işlem adları, üst aralığındaki ASCII karakterler içeriyorsa, nesne adları base64 biçiminde kodla başarısız olur.

Not Üst ASCII aralığındaki 128 ile 255 arasında bir karakter kodu sahip karakterler karakterleridir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. ASCII dosyaları veya DOS dosyalarına okuma, destekleyen bir düzenleyici kullanarak etkilenen .ldf dosyasını açın.

  Not Microsoft Visual Studio ve WordPad, ASCII okuma desteklemek için bilinen düzenleyicileri olan dosyaları ve Unicode yazı destekler.
 2. Burada, sorunu bildirdi satır bulun.
 3. Üst aralığındaki ASCII karakterler içeren satırı bulun. Önce bu satırın görünen dosya nesneleri silin. Ardından, Unicode kodlaması kullanarak dosyayı yeni bir adla kaydedin.

  Not Etkilenen satırından önce görünen dosya nesneleri zaten başarıyla alınır.
 4. Ldifde komutu ile birlikte kullanarak 3. adımda kaydettiğiniz dosyayı içeri -u <a1>parametre</a1> (ldifde -u). Daha fazla hatalarından kaçınmak için <a0></a0>, size önceden .ldf dosyalarını hatalı nesne adlarında bu geçici çözümü kullanarak işleyebilir.

  Not ASCII okumak için kullandığınız kod sayfasından farklı kod sayfaları birden çok ASCII eşleştirmek, nesne adlarında karakterleri kullanmayın emin dosya. Bu karakterleri kullanıyorsanız Unicode kullanarak dosyaları kaydettiğiniz alma hatalarını gerçekleştikten sonra kodlama. Ayrıca satırı bulun ve el ile hataları düzeltmeniz gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 910823 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kberrmsg kbprb KB910823 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:910823

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com