Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 için Güncelleştirme Toplaması 2 yüklendikten sonra bir "Bileşen kayıt hatası" hata iletisi, "Kritik işlem hatası" hata iletisi veya bir "Tarayıcı bulunamadı" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 910905 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 için Güncelleştirme Toplaması 2 yüklendikten sonra aşağıdaki sorunlardan birini veya birkaçını karşılaşabilirsiniz:
 • TELEVIZYON açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Bileşenin kaydı başarısız

  Radyo çalmak gereken bazı dosyalar veya eksik veya bozuk video. Media Center bileşen kaydı başarısız olmuş olabilir.
 • ınternet Bağlantısı'nı yapılandırmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Önemli işlem hatası

  Kritik bir Media Center işlemi beklenmedik şekilde başarısız oldu. Sorun devam ederse lütfen makinenizi yeniden başlatın ve yeniden deneyin veya teknik desteğe başvurun. Kod: 3
 • TV sinyalini ayarlayın çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  TV tarayıcısı bulunamadı

Neden

Bu sorunlar, aşağıdaki senaryoda ortaya çıkabilir:
 1. Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 yeniden veya belirli bir .NET Framework dosyaları retrograded şekilde güncelleştirildi.
 2. Güncelleştirme Paketi 2 yüklü.
MSCOREE.dll dosyasının yanlış sürümü bilgisayarda yüklü olmadığından, bu senaryoda sorun oluşur. Güncelleştirme Paketi 2 1.1.4322.2032 MSCOREE.dll sürümü veya sonraki bir sürümünü gerektirir.

Not MSCOREE.dll dosyasını aşağıdaki klasöre yüklenir:
C:\WINDOWS\system32

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft .NET Framework 1.1 Service Pack 1'i yükleyin ve sonra Windows XP Media Center Edition 2005 için Güncelleştirme Toplaması 2'yeniden yükleyin:
 1. .NET Framework 1.1 Service Pack 1, Microsoft .NET Framework sürüm 1.1 Service Pack 1 yeniden dağıtılabilir paketi'nı karşıdan yükleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Yükleme Merkezi Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=a8f5654f-088e-40b2-bbdb-a83353618b38
 2. Windows XP Media Center Edition 2005 için Güncelleştirme Toplaması 2'ü yeniden yükleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Yükleme Merkezi Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=e5daf37e-e243-4410-bc51-81cf2b56fe6e

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Media Center teknik desteği

Microsoft Windows XP Media Center Edition, donanım aygıtınızla veya sisteminizle birlikte sağlandığından, bu yazılım için donanım üreticisi teknik destek ve Yardım sağlar. Bilgisayarınızın üreticisi, kurulumu belirli aygıt sürücüleri ve bu üreticinin sağladığı donanımın performansını en üst düzeye çıkarmak için isteğe bağlı ayarlar kullanarak özelleştirmiş olabilir. Windows XP Media Center Edition ile ilgili olarak teknik yardım almanız gerektiğinde, üretici kendi donanımı üzerine yüklediği yazılımı desteklemek üzere en nitelikli olduğundan doğrudan üreticinize başvurun.

Windows XP Media Center Edition ürün bilgileri Web sitesi aşağıdaki Microsoft Web sitesini de ziyaret edebilirsiniz: http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/

Özellikler

Makale numarası: 910905 - Last Review: 17 Kasım 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertisebeginner kbtshoot kberrmsg KB910905 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:910905

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com