Windows XP Professional SP2 tabanlı bir bilgisayarda Grup ilkesi'ni kullanarak, birden fazla 260 karakter olan güvenlik duvarı program özel durumlarını yapılandırılamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 911013 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2) üzerinde - tabanlı bilgisayar, Grup ilkesi Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını yapılandırmak için kullanılır. Kullandığınız Windows Güvenlik Duvarı bileşeninde, güvenlik duvarının program özel durumlarını tanımlamak için sistem yönetim şablonunun kullanılabilir. Ancak, birden fazla 260 karakter olan güvenlik duvarı programı özel grup ilkesi kullanılarak yapılandırılamaz.

Not Windows Güvenlik Duvarı programı arabirimini kullanarak birden fazla 260 karakter olan güvenlik duvarı program özel durumlar tanımlayabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, Gptext.dll dosyasında yanlış kod nedeniyle oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Gptext.dll5.1.2600.2807199,168Ara Mar 2005 0702: 53X86

Daha fazla bilgi

Windows Güvenlik Duvarı bileşeninde, güvenlik duvarının program özel durumlarını yapılandırmak için kullanılan bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, gpedit.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Bilgisayar Yapılandırması altında Yönetim Şablonları ' nı genişletin.
  3. Yönetim Şablonları, ' ı ve sonra da Ağ bağlantıları ' nı genişletin.
  4. Ağ bağlantıları altında Windows Güvenlik Duvarı ' nı genişletin ve sonra Etki alanı profili ' ni tıklatın.
  5. Bulun Windows Güvenlik Duvarı: program özel durumlarını tanımla madde.
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 911013 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbbug kbfix kbpubtypekc KB911013 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:911013

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com