Bir hata iletisi alabilirsiniz veya bilgisayar, Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayara ASP.NET kullanan Web uygulamaları ana yanıt vermemeye başlayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 911716 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayarda Microsoft ASP.NET kullanan Web uygulamaları barındıran, düşürülmüş performans karşılaşabilirsiniz. Çok işlemcili bir bilgisayarda birden çok uygulama havuzlarını Web uygulamalarında, ana bilgisayar bu sorun oluşabilir. Ayrıca, kullanılabilir belleğin az olduğunda aşağıdaki sorunlardan birini veya birkaçını karşılaşabilirsiniz:
 • Özel durum türü alabileceğiniz System.OutOfMemoryException.
 • Bir ASP.NET Web sayfasını açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Sunucu Uygulaması Kullanılamıyor
 • Bilgisayar yanıt vermeyebilir.

Neden

Bu sorunlar nedeniyle ortaya Microsoft .NET Framework ortak dil çalışma zamanı (CLR), çok işlemcili bilgisayarlarda Server çöp toplayıcısını (GC) kullanır. Bu, varsayılan davranıştır. Çok işlemcili bilgisayarlarda ölçeklenebilir üretilen iş için Server çöp toplayıcısını getirilmiştir. Çekişme azaltmak ve çok işlemcili bilgisayarlarda çöp toplayıcısını performansını artırmak için sunucu çöp toplayıcısını paralel toplamaları için işlemci başına bir yığın oluşturur. Bu nedenle, birden çok ASP.NET alt işlemi ana sunucu çöp toplayıcısını büyük miktarda bellek tüketir. Bu davranış, "Belirtiler" içinde açıklanan sorunlar oluşmasına bölümü.

Pratik Çözüm

Bu sorunlara geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, .NET Framework yapılandırma Workstation çöp toplayıcısını kullanılacak ortak dil çalışma zamanı. Iş istasyonu çöp toplayıcısını etkileşimli uygulamalar çöp toplayıcısını pause saatlerini azaltmak için getirilmiştir. Ayrıca, iş istasyonu çöp toplayıcısını yalnızca bir yığın oluşturur. Bu nedenle, çok işlemcili bilgisayarlarda uygulamaları'nı çalıştırdığınızda Workstation çöp toplayıcısını daha az bellek kullanır.

Iş istasyonu çöp toplayıcısını kullanmak için .NET Framework ortak dil çalışma zamanı'nı yapılandırmak için <a0></a0>, sonra <runtime>Aşağıdaki kodu ekleyin... Aspnet.config dosya öğesi. Aspnet.config dosyası aşağıdaki klasörlerden birinde bulunur:
 • Microsoft .NET Framework 2.0 çalıştırıyorsanız:
  %WINDIR%\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727
 • Microsoft .NET Framework 1.1'i çalıştırıyorsanız:
  %WINDIR%\Microsoft.NET\Framework\v1.1.4322
<configuration>
<runtime>
<gcServer enabled="false"/>
</runtime>
</configuration>
Not Iş istasyonu çöp toplayıcısını düşük gecikme için en iyi duruma getirilmiştir. Düşük gecikme, istemci uygulamaları için genellikle gereklidir. Ancak, düşük gecikme Workstation çöp toplayıcısını kullanmak için .NET Framework common language runtime yapılandırıldıktan sonra düşük üretilen iş neden olabilir.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

.NET Framework'de performans konuları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms973838.aspx

Özellikler

Makale numarası: 911716 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft .NET Framework 2.0
 • Microsoft ASP.NET 2.0
 • Microsoft .NET Framework 1.1
 • Microsoft ASP.NET 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB911716 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:911716

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com