Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi (yüklü MUI) olan bir bilgisayarda Windows XP SP2'yi yükledikten sonra bir istemci bilgisayarına bağlanmak için Uzaktan Yardım'ı kullanmak, mümkün olmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 911949 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi (yüklü MUI) olan bir bilgisayarda Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) yükledikten sonra bir istemci bilgisayarına bağlanmak için Uzaktan Yardım'ı kullanmak, mümkün olmayabilir.

Neden

Kur programı Microsoft Yardım ve Destek Hizmetleri için Dağıtılmış COM (DCOM) başlatma ve erişim izinlerinin doğru biçimde yapılandıramazsınız, çünkü bu sorun oluşur. Kur programı bilgisayarı Windows XP SP2 yüklendiğinde bir ingilizce olmayan için ayarlanmışsa, bu izinleri doğru biçimde yapılandıramazsınız.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

P1 P2'bu sürümünü dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip olan aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Helpsvc.exe5.1.2600.2828744,44814 Oca 200606: 12X86

Yükleme bilgileri

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra komut istemine belirli komutları çalıştırmalısınız. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Komut isteminde, cd %Windir% \PCHEALTH\HELPCTR\Binaries yazın ve ENTER tuşuna basın.

    Not Bu komutta, %Windir%, Windows XP yüklü olduğu sürücüyü temsil eder.
  3. Helpsvc/regserver ' yazın ve ENTER tuşuna basın.
  4. Helpsvc /RAUninstall yazın ve ENTER tuşuna basın.
  5. Helpsvc /RAInstall yazın ve ENTER tuşuna basın.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, olarak ingilizce dil ayarına sahip bir kullanıcı hesabı kullanarak Windows XP Service Pack 2'nı yükleyin.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 911949 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbbug kbpubtypekc KB911949 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:911949

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com