Czcionki, które nie są czcionki TrueType nie są rozpoznawane przez program Visio 2003 i nowszych wersjach programu Visio

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 911978 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Możesz spróbować zastosować czcionkę, która nie jest czcionką TrueType w programie Microsoft Office Visio. Na przykład możesz spróbować użyć czcionki, który ma rozszerzenie .otf lub .ofn. Jednak program Visio nie może rozpoznać czcionki.

Przyczyna

Program Visio 2003 i nowszych wersjach program obsługuje tylko czcionki TrueType. Czcionki TrueType mają rozszerzenie .ttf. Program Visio nie obsługuje wszystkich czcionek, które mogą obsługiwać inne programy Microsoft Office.

Obejście problemu

Aby obejść to zachowanie, należy używać czcionki TrueType z programu Visio 2003 i nowszych wersjach programu Visio.

Stan

To zachowanie jest zgodne z projektem.

Więcej informacji

Format Adobe OpenType jest rozszerzeniem formatu TrueType SFNT, który obsługuje dane czcionek Adobe PostScript i nowe funkcje typograficzne. Czcionki OpenType firmy Adobe, które zawierają dane PostScript mają rozszerzenie .otf. Jednakże czcionki TrueType bazujące OpenType, czcionki mają rozszerzenie .ttf. Aby uzyskać więcej informacji na temat czcionek OpenType firmy Adobe odwiedź następującą witrynę firmy Adobe w sieci Web:
http://www.adobe.com/Type/OpenType/index.HTML
Firma Microsoft udostępnia informacje kontaktowe innych firm, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Niniejsze informacje kontaktowe mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Microsoft nie gwarantuje dokładności tych informacji kontaktowych innej firmy.

Ważne Rozważmy następujący scenariusz. Masz rysunku programu Visio, który został utworzony we wcześniejszej wersji programu Visio. Rysunek programu Visio zawiera czcionki, która nie jest czcionką TrueType. Po otwarciu rysunku w programie Visio 2003 lub nowszej wersji programu, nazwa oryginalnej czcionki jest wyświetlana wCzcionkapole na pasku narzędzi. Jednak program Visio podstawia czcionkę z czcionką Arial. Czcionka jest czcionką TrueType. Jeśli chcesz zachować oryginalne czcionki na rysunku programu Visio, użyj jednej z następujących metod:
  • Zachowania osobnej kopii rysunku.
  • Nie należy zapisywać rysunku programu Visio.
Dodatkowo czcionki drukarki, czcionki mapy bitowej i czcionki PostScript nie są obsługiwane w programie Visio 2003 i nowszych wersjach programu. Aby upewnić się, że większość znaków na rysunku są wyświetlane bez konieczności podstawiania czcionek, warto zainstalować czcionkę do korzystania z programu Visio.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czcionek TrueType odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://www.microsoft.com/Typography/default.mspx
Aby uzyskać więcej informacji na temat czcionek, które są instalowane podczas instalacji programu Microsoft Office kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
837463Czcionki, które są instalowane z pakietem Office
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących rozwiązywania problemów z podobnego problemu kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
893307Tekstem znajdującym się w sieci programu Visio 2003, rysunek nie jest już używa czcionki niestandardowej, po zapisaniu rysunku do formatu rysunku programu Visio 2002
Produkty omówione w artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, dorozumianych ani odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 911978 - Ostatnia weryfikacja: 12 grudnia 2012 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Visio Professional 2010
  • Microsoft Visio Premium 2010
  • Microsoft Visio Standard 2010
  • Microsoft Office Visio Professional 2007
  • Microsoft Office Visio Standard 2007
  • Microsoft Office Visio Professional 2003
  • Microsoft Visio Professional 2013
  • Microsoft Visio Standard 2013
Słowa kluczowe: 
kbdisplay kbtshoot kbprb kbmt KB911978 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 911978

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com