Czcionki, które nie są czcionki TrueType nie są rozpoznawane przez program Visio 2003 i nowszych wersjach programu Visio

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 911978 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Spróbuj użyć czcionki nie jest czcionką TrueType w programie Microsoft Office Visio. Na przykład spróbuj użyć czcionki, która ma rozszerzenie .otf lub .ofn. Program Visio nie rozpoznaje jednak czcionki.

Przyczyna

Program Visio 2003 i nowszych wersjach programu obsługuje tylko czcionki TrueType. Czcionki TrueType mają rozszerzenie .ttf. Program Visio nie obsługuje wszystkich czcionek, które mogą obsługiwać innych programach pakietu Office.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy zastosować czcionkę TrueType z programu Visio 2003 i nowszych wersjach programu Visio.

Stan

To zachowanie jest zgodne z projektem.

Więcej informacji

Format Adobe OpenType jest rozszerzeniem formatu TrueType SFNT, obsługującym dane czcionek Adobe PostScript i nowe funkcje typograficzne. Czcionki OpenType firmy Adobe, które zawierają dane PostScript mają rozszerzenie .otf. Jednakże czcionki OpenType, TrueType systemem mają rozszerzenie .ttf.Aby uzyskać więcej informacji na temat czcionek OpenType firmy Adobe odwiedź następującą witrynę firmy Adobe w sieci Web:
http://www.adobe.com/Type/OpenType/index.HTML
Firma Microsoft udostępnia informacje kontaktowe innych firm, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Niniejsze informacje kontaktowe mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Microsoft nie gwarantuje dokładności informacji kontaktowych innych firm.

WażneRozważmy następujący scenariusz. Masz rysunku programu Visio, który został utworzony we wcześniejszej wersji programu Visio. Rysunek programu Visio zawiera czcionki, która nie jest czcionką TrueType. Po otwarciu rysunku w programie Visio 2003 lub nowszej wersji programu, nazwa oryginalnej czcionki jest wyświetlana w poluCzcionkana pasku narzędzi. Jednak program Visio podstawia czcionkę czcionką Arial. Arial czcionka jest czcionką TrueType. Jeśli chcesz zachować oryginalne czcionki na rysunku programu Visio, użyj jednej z następujących metod:
  • Zachowania osobnej kopii rysunku.
  • Nie zapisuj rysunku programu Visio.
Dodatkowo czcionki drukarki, czcionki mapy bitowej i czcionki PostScript nie są obsługiwane w programie Visio 2003 i nowsze wersje programu. Aby upewnić się, że większość znaków na rysunku są wyświetlane bez konieczności podstawiania czcionek, warto zainstalować czcionkę do korzystania z programu Visio.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czcionek TrueType odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://www.microsoft.com/Typography/default.mspx
Aby uzyskać więcej informacji na temat czcionek, które są instalowane podczas instalacji programu Microsoft Office kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
837463 Czcionki, które są instalowane z pakietem Office
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących rozwiązywania problemów z podobnego problemu kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
893307 Tekst w sieci programu Visio 2003 rysunek już używa czcionki niestandardowej po zapisaniu rysunku w formacie rysunku programu Visio 2002
Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 911978 - Ostatnia weryfikacja: 21 czerwca 2014 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Visio Professional 2010
  • Microsoft Visio Premium 2010
  • Microsoft Visio Standard 2010
  • Microsoft Office Visio Professional 2007
  • Microsoft Office Visio Standard 2007
  • Microsoft Office Visio Professional 2003
  • Microsoft Visio Professional 2013
  • Microsoft Visio Standard 2013
Słowa kluczowe: 
kbdisplay kbtshoot kbprb kbmt KB911978 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 911978

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com