Yeniden SQL Server 2000 veya SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE) veritabanı dosyaları veritabanı için birim gölge kopyası hizmeti'nı (VSS) kullandığınızda hata iletisi: "'MSDEWriter' hata 0x800423f4 bildirdi"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 912414 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2000 veritabanı dosyalarını veya Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE) veritabanı dosyalarını yedekleme için Birim Gölge Kopyası Hizmeti (VSS) kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Birim kopyası oluşturma gölge: deneme 1.
"MSDEWriter" bir hata bildirdi 0x800423f4. Bu, sistem durumu parçasıdır. Yedekleme devam edemiyor.
Ayrıca, Uygulama günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilir:

Sqllib hatası: VDS Object oluşturulamadı. hr 0x80770005 =.

Neden

Bu sorun, SQL Server hizmeti biçimi olan bir başlangıç hesap altında çalışması nedeniyle oluşur . \ UserName. Bu durumda, the VSS, SQL Server hizmet hesabının tanımlayamıyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, LocalSystem hesabı olarak kullanmak için SQL Server hizmetinin başlangıç hesabını yapılandırın. Alternatif olarak, tam etki alanı hesabı yerine, hizmeti başlatmak için içinde nokta (.) adı olan bir başlangıç hesabını kullanın. Örneğin, başlangıç hesap kullanmak DomainName \ UserName hizmeti başlatmak için.

Daha fazla bilgi

Veritabanı dosyaları SQL Server 2000 veya SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE) veritabanı dosyalarını yedekleme için bir SQL Server sanal aygıt arabirimi (VDI) uygulaması'nı kullandığınızda, bu makalede anlatılan sorunu da oluşabilir.

Özellikler

Makale numarası: 912414 - Last Review: 2 Kasım 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine (Windows)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbprb KB912414 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:912414

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com