Düzeltme: .NET Framework kullanılarak oluşturulan bir 64-bit uygulama çalıştırdığınızda, uygulama için benzer bir 32-bit uygulama daha fazla bellek kullandığı görebilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 912891 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

64-Bit bir ortamda, 64 bitlik bir uygulama çalıştırdığınızda, uygulama, 32-bit bir ortamda çalıştıran benzer 32 bitlik bir uygulama daha fazla bellek kullandığı görebilirsiniz. Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
  • Microsoft .NET Framework kullanarak uygulama ile oluşturuldu.
  • Uygulama bir yüksek bellek yük altında çalışıyor.

Neden

Bu sorun, .NET Framework çöp toplayıcısını (GC) 64-bit sürümünün çöp toplayıcısını 32-bit sürümünü'den daha az derlemeleri gerçekleştirir nedeniyle oluşur. 64 Bit bilgisayarlarda adreslenmiş bir bellek aralığı 32-bit bilgisayarlarda adreslenmiş bir bellek aralığı farklıdır. Bu nedenle, gerektiği çok daha az sıklıkta 64-bit çöp toplayıcısını çalıştırır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft .NET Framework 2.0 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

ÖNKOŞULLAR

Aşağıdaki listede düzeltme önkoşulları bulunmaktadır:
  • Microsoft .NET framework 2.0

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Mscordacwks.dll2.0.50727.56800,25605 Oca 200613: 48
Mscorlib.dll2.0.50727.564,308,99205 Oca 200613: 48
Sos.dll2.0.50727.56377,34405 Oca 200613: 48
Mscorwks.dll2.0.50727.565,616,12805 Oca 200613: 48

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 912891 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 2.0
  • Microsoft .NET Framework 1.1
  • Microsoft .NET Framework 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbupdate kbfix kbqfe kbhotfixserver KB912891 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:912891

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com