Para 2006 veya daha sonraki veri dosyaları para 99 veya para 98 veri dosyaları dönüştürülemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 913108 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Money en son sürümünü yükledikten sonra Microsoft Money 99 veri dosyası veya Microsoft Money 98 veri dosyası Microsoft Money 2006 veya daha sonraki veri dosyası dönüştürmeye çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:

Para <filename>bulamıyor veya, büyük olasılıkla salt okunur bir dosya olduğundan veya değiştirmek için izniniz yok veya disk sürücünüzün yazma korumalı olduğundan açılamıyor. </filename>

Doğru dosyayı seçtiğinizden ve erişilemiyor, Tamam'ı tıklatın ve ardından en son yedek dosyanızı geri yüklemek gerekir.

Dosya başka bir uygulama tarafından kullanılıyorsa, diğer uygulamayı kapatın ve yeniden denemek için Tamam'ı tıklatın.

Neden

Gelişmiş güvenlik özellikleri para 2006 ve daha sonra bu sorun oluşur. Para 2006 doğrudan para 99 veri dosyası veya bir para 98 veri dosyası para 2006 dönüştürmenize izin vermez.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. 99 Para veya para 98 veri dosyasının bir kopyasını sahip olduğunuzdan emin olun. Money veri dosyası genellikle Belgelerim klasöründe bulunur. My Money.mny Money veri dosyasının varsayılan adıdır. Para başlattığınızda, bu dosya adı, başlık çubuğu paradan görünür.

  Money veri dosyasını bulma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  164944Para için "My Money.MNY" veri dosyanızı bulmak nasıl
 2. Para 2006 bilgisayardan kaldırın.

  Para bilgisayarınızdan kaldırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  895866Microsoft Money kaldırıp yeniden yükleme hakkında
 3. Money Money 99 ile para 2006 arasında ara bir sürümünü yükleyin. Microsoft Money 2005 ara bir sürüm olarak kullanabilirsiniz. Money 2005 en az yükleme sürümünü karşıdan yüklemek için aşağıdaki MSN Web sitesini ziyaret edin:
  http://g.msn.com/0MCUSENSTATIC/MARCOLPSDOWNLOAD
  Not Bu veri dosyanızı Money 2005 biçimine dönüştürmek için kullanılan Money 2005'in en düşük düzeyde çalışan bir sürümüdür. Money 2005 bu sürümünü kullandığınızda, Microsoft Money 2005 deneme sürümü tam olarak işlevsel dönüştürebilir. Bu durumda, ilgili olmak zorunda değildir.

  Not Para bu sürümü ile sorunlarınız varsa, Money 2004 sürümü denemek için "Geçici Çözüm" bölümü kullanın.
 4. Money 2005 başlatın.

  Money 2005 otomatik olarak para 98 veya 99 Money veri dosyasını bulur ve dosyayı Money 2005 veri biçimine dönüştürmek için size sorar. Varsayılan konum, kullanım dönüştürmek istediğiniz para veri dosyası bulunmuyorsa Dosya menüsünü bulun ve sonra veri dosyasını açın.
 5. ' I tıklatın Evet veri dosyasını dönüştürmek için.

  Not Dönüştürme işlemi para 98 veya 99 Money veri dosyası, bir .m06 veya bir .m07 dosya adı uzantısını kullanarak adlandırır ve ardından veri dosyanızın bir kopyasını özgün veri dosyanızın adını kullanarak para sonraki sürümü biçiminde oluşturur.
 6. Daha fazla para 98 veya 99 Money veri dosyalarını dönüştürmek istiyorsanız, 5 ve 6 numaralı adımları yineleyin.
 7. Money 2005'ten çıkın.
 8. Para 2006 ürün CD'sinden veya Internet'ten yükleyin.
 9. Yükleme tamamlandıktan sonra para 2006 başlatın.

  Para 2006 yalnızca Money 2005'te dönüştürülür ve veri dosyasını parası 2006 veri biçimine dönüştürmek ister veri dosyasını açar. Varsayılan konum, kullanım dönüştürmek istediğiniz para veri dosyası bulunmuyorsa Dosya Menü bulup veri dosyasını açın.
 10. ' I tıklatın Evet veri dosyasını dönüştürmek için.

Özellikler

Makale numarası: 913108 - Last Review: 30 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Money Plus Deluxe
 • Microsoft Money Plus Home & Business
 • Microsoft Money Plus Premium
 • Microsoft Money Deluxe 2007
 • Microsoft Money 2007 Home & Business
 • Microsoft Money Premium 2007
 • Microsoft Money Deluxe 2006
 • Microsoft Money Premium 2006
 • Microsoft Money Standard 2006
 • Microsoft Money Small Business 2006
Anahtar Kelimeler: 
kberrmsg kbui kbsetup kbtshoot kbmt KB913108 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 913108

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com