MS06-020: Adobe tarafından geliştirilen Macromedia Flash Player'daki güvenlik açıkları uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 913433 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Microsoft, MS06-020 güvenlik bültenini yayımladı. Güvenlik bülteni, Adobe tarafından geliştirilen Macromedia Flash Player için güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili tüm bilgileri içermektedir. Dosya bildirim bilgileri ve dağıtma seçenekleri de buna dahildir. Güvenlik bültenini görüntülemek için aşağıdaki Microsoft Web sitelerinden birini ziyaret edin:

Bilinen sorunlar

Şu senaryoyu inceleyin. Kullanıcılar önceden Flash Player 6 sürümü yüklü olan bir bilgisayara Flash Player 7 veya Flash Player 8 yükler. MS06-020 güvenlik güncelleştirmesi Flash Player 6 sürümünde yüklü değildir. Kullanıcılar daha sonra Flash Player 7 veya Flash Player 8'i kaldırır. Bundan sonra, Windows Update veya Microsoft Update sitesini her ziyaret ettiklerinde MS06-020 güvenlik güncelleştirmesi sunulur. Kullanıcılar Otomatik Güncelleştirmeler'i etkinleştirirse, bu yolla da MS06-020 güvenlik güncelleştirmesi sunulur.

Bu örneklerde, MS06-020 güvenlik güncelleştirmesi yüklenmez ve kullanıcılar aşağıdaki hatayı alır:
Yüklü Macromedia Flash sürümü yüklemeye çalıştığınız güncelleştirmeyle eşleşmiyor.
Windows Update, Microsoft Update ve Otomatik Güncelleştirmeler, MS06-020 güvenlik güncelleştirmesini sunmaya devam eder.

Not Bu sorun, kullanıcılar Flash Player 6 yüklü olan bir sisteme Flash Player 7 veya Flash Player 8'den önce MS06-020 güvenlik güncelleştirmesini yüklerse oluşmaz.

Pratik Çözüm

Bu soruna üç yöntemle geçici bir çözüm bulunabilir. Bu geçici çözümler Windows Update, Microsoft Update ve Otomatik Güncelleştirmeler'in MS06-020 güvenlik güncelleştirmesini sunmasını engeller. Bu geçici çözümler şunlardır:
 • Windows Update veya Microsoft Update giriş sayfalarını ziyaret edin. Sunulan güncelleştirme listesinde MS06-020 güvenlik güncelleştirmesini bulun. Bu güncelleştirme “Macromedia Flash 6 için Güvenlik Güncelleştirmesi (KB913433)” olarak görünür. Güncelleştirmenin yanındaki artı işaretini tıklatın ve sonra da Bu güncelleştirmeyi bir daha gösterme onay kutusunu tıklatıp seçin.
 • Bilgisayarınızda aşağıdaki dosyaları bulun ve tıklatın:
  • Flash.ocx
  • Swflash.ocx
  Not Bu dosyalardan biri veya her ikisi birden bilgisayarınızda yüklü olabilir. Genelde, bu dosyalar %windir%\system32\Macromed klasöründe yüklüdür.
 • Flash Player'ın en son sürümünü yükleyin. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki Adobe Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu iletişim bilgileri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Not Bu sorun, güvenlik güncelleştirmesi yüklenemese de kullanıcının sistemini Flash Player açısından güvenli olmayan bir durumda bırakmaz. Güvenlik güncelleştirmesinin yüklenememesinin nedeni, Flash Player dosyalarının bulunması ama kayıtlı olmamasıdır. Kayıtlı olmadıkları için, Flash Player çalıştırılamaz. Dosyalardan biri yeniden kaydedildiğinde, kullanıcı her zamanki kanallar aracılığıyla güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam edebilir.

Özellikler

Makale numarası: 913433 - Last Review: 26 Aralık 2006 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2
 • Microsoft Windows XP Service Pack 1
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbbug kbfix kbsecvulnerability kbqfe kbsecurity kbwinnt400presp7fix kbsecbulletin kbwinxppresp2fix kbpubtypekc kbwin2000presp5fix kbwinserv2003presp1fix KB913433

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com