Düzeltme: W3wp.exe işlemi sık sık, işlem dışı COM + uygulamasını Windows Server 2003 SP1 tabanlı bir bilgisayarda çalıştırdığınızda yanıt vermeyebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 913644 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 üzerinde (SP1) bir işlem dışı Microsoft COM + uygulaması çalıştırdığınızda - tabanlı bilgisayar, W3wp.exe işlemi sık (askıda kalabilir) yanıt vermeyebilir. Örneğin, bu sorun, COM + uygulaması Microsoft Visual Basic 6 kullanılarak oluşturulan bir DLL çalıştığında oluşur. Ayrıca, "bellek yetersiz" hata iletileri alabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, ıisext.dll dosyasındaki bir kilitlenme durumu nedeniyle oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede açıklanan düzeltmeyi uygulayın:
913441Düzeltme: IisWebService.ListExtensionFiles yöntemi döndürür uzantılı dosyaların listesini IIS 6. 0'da eksik olabilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Windows Server 2003'te bulunan ıisext.dll dosya sürümüne döner.

Not Windows Server 2003'te bulunan ıisext.dll sürümüne geri dönmek için bilgisayarda daha yüksek bellek kullanımı karşılaşabilirsiniz. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
823700Düzeltme: Windows Server 2003, Windows 2000 veya Windows XP çalıştıran bir bilgisayarda ııS'YI yönetmek için bir program içinde Active Directory Hizmet Arabirimleri komut dosyaları kullandığınızda bilgisayarınız yavaş çalışabilir

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows Server 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Referanslar

Windows Server 2003 Service Pack 1 tabanlı bir bilgisayarda ınternet ınformation Services (IIS) Active Directory Hizmet Arabirimleri (ADSI) sağlayıcısının kullanan birden çok iş parçacığı bir program çalıştırdığınızda oluşabilecek sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
909289Windows Server 2003 Service Pack 1 tabanlı bir bilgisayarda IIS ADSI sağlayıcısını kullanan birden çok iş parçacığı bir programı çalıştırıldığında "bellek yetersiz" hata iletileri alabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 913644 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Services 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwinserv2003sp2fix kbwinserv2003presp2fix kbfix kbbug kbqfe kbpubtypekc KB913644 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:913644

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com