Windows Server 2003 Service Pack 1 tabanlı bir yedekleme Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayara geri yüklendiğinde hata iletisi: "Windows yazılım bir hata nedeniyle başlatılamadı"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 914049 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) geri - tabanlı Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayarda yedekleme. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Windows yazılımdaki bir hata nedeniyle başlatılamadı. Lütfen bu sorunu olarak bildirin: yükleme için çekirdek DLLleri gerekli. Bu sorunu bildirmek için bir destek sorumlusu temasa geçin.

Neden

Bu sorun, HAL.dll ve Ntoskrnl.exe dosyaları uyumsuz oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Genişletin ve doğru HAL.dll ve Ntoskrnl.exe dosyaları yedeklemeyi geri yüklemeden önce Windows Server 2003 tabanlı bilgisayara Windows Server 2003 SP1 CD'SINDEN kopyalayın.

  Setup.log dosyasını değiştirmek için doğru HAL.dll ve Ntoskrnl.exe dosyaları belirlemek için kullanın. Setup.log dosyasını C:\WINDOWS\Repair klasöründe bulunur. Sistem türüne bağlı olarak kullanılabilen farklı HAL ve Ntoskrnl dosya yok. Setup.log dosyasını, dosyaları, belirli bir sistemde yüklü olmadığını gösterir.
 • Yükleme sürücüsündeki Yeni disketi yedeklemeyi geri yüklemeden önce Windows Server 2003 SP1. Windows Update Web sitesi, Microsoft Update Web sitesinden veya Windows Server 2003 SP1'i yüklemek Server Update Services (WSUS).

  En son Windows Server 2003 hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Windows, benzer bir sorun hakkında daha fazla bilgi için XP Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
326671Hata iletisi: Windows, bir hata nedeniyle başlatılamadı...

Özellikler

Makale numarası: 914049 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbserver kbwindowsupdate kbmsg kbtshoot kbprb KB914049 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:914049

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com