SQL Server 2005 Express Edition nasıl CPU sayısı belirler ve CPU işlem sırasında kullanır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 914278 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bilgisayarı birden çok CPU olsa bile, Microsoft SQL Server 2005 Express Edition yalnızca tek bir CPU da kullanabilirsiniz. Bu makalede, SQL Server 2005 Express Edition CPU kullanma bir aşağıdaki özellikleri ele almaktadır:
  • SQL Server 2005 Express Edition'lisans CPU sayısı nasıl belirler
  • SQL Server 2005 Express Edition çok çekirdek CPU ve ıntel Hyper-Threading (HT) teknolojisi etkinleştirilmiş CPU işlem sırasında kullanma

    Not HT teknolojisi, aynı anda birden çok iş parçacığı oluşturma (SMT) olarak bilinir.

Daha fazla bilgi

SQL Server 2005 Express Edition'lisans CPU sayısı nasıl belirler

Lisans için CPU sayacı belirlemek için <a0></a0>, bilgisayardaki fiziksel işlemci yongaları yalnızca SQL Server 2005 Express Edition sayar. Örneğin, SQL Server 2005 Express Edition bir tek çekirdek CPU, bir çift çekirdek CPU veya HT Teknolojisi etkinleştirilmiş olan bir CPU bir CPU sayar.

Birden çok CPU içeren bir bilgisayarda SQL Server 2005 Express Edition'ı yükleyebilirsiniz. Ancak, SQL Server 2005 Express Edition yalnızca tek bir CPU kullanır.

SQL Server 2005 Express Edition CPU işlem sırasında nasıl kullanır

SQL Server 2005 Express Edition birden çok çekirdekli bir CPU veya HT Teknolojisi etkinleştirilmiş olan bir CPU olan bir bilgisayarda kullanılabilir olan ek işlemciler tanır.
  • Birden çok çekirdekli bir CPU bulunan bir bilgisayarda SQL Server 2005 Express Edition her çekirdek için ayrı bir çizelgeleyici başlatılır.
  • HT Teknolojisi etkinleştirilmiş olan bir CPU olan bir bilgisayarda, her mantıksal işlemcisi için ayrı bir zamanlayıcı SQL Server 2005 Express Edition'ı başlatır.
Örneğin, bir çift çekirdek CPU varsa, SQL Server 2005 Express Edition iki ayrı schedulers başlatır. Her iki schedulers, SQL Server 2005 Express kullanılacak Edition için kullanılabilir. Bu davranış, SQL Server 2005 Express ürünü kullanan bir CPU sınırları içinde işleme bazı paralel yapmak Edition sağlar.

Referanslar

Microsoft SQL Server 2005 lisans işlemleri konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/sql/howtobuy/default.mspx
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 914278 - Last Review: 2 Mart 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbhowto KB914278 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:914278

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com