Exchange Server 2003'te Microsoft Exchange için Microsoft Virus Scanning uygulama programlama arabirimi (VSAPI) kullanan bir virüsten koruma programı etkinleştirildikten sonra Microsoft Exchange Bilgi Deposu hizmeti yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 914394 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Exchange bilgi deposu hizmetini (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.) için 24 36 saat Microsoft Exchange Server 2003'te Microsoft Virus Scanning uygulama programlama arabirimi (VSAPI) kullanan bir virüsten koruma programı etkinleştirildikten sonra yanıt vermiyor. Sybari Antigen, Microsoft Exchange için bir program örneğidir.

Ayrıca, Microsoft Exchange Bilgi Deposu hizmeti, Exchange Server 2003'ün bir yedekleme gerçekleştirdiğinizde, (askıda kalabilir) yanıt vermeyebilir.

Ayrıca, uygulama günlüğüne aşağıdaki olay benzer bir olay kaydedilebilir:

Olay türü: hata
Olay kaynağı: Uygulama hatası
Olay kategorisi: (100)
Olay KIMLIĞI: 1000
Açıklama: uygulama store.exe, modül exsmtp.dll, <a1>Sürüm</a1> 6.5.7638.1, hata adresi 0x000096f6 hatalı sürüm 6.5.xxxx.xx, hatalı.

Not Bu olay, depo sürümünü sunucuda yüklü olan diğer düzeltmeler bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak, Exsmtp.dll dosyasının sürümü genellikle Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 2 (SP2) için 6.5.7638.1 olacaktır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Düzeltmeyi uygulamadan önce Exchange Server 2003 SP2'yi yüklemeniz gerekir.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
836993En son Exchange Server 2003 hizmet paketleri nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.Ancak, Microsoft Exchange Bilgi Deposu hizmeti ve tüm bağımlı hizmetler yeniden başlatılır.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin Genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Exsmtp.dll6.5.7651.15402,94405 Nis 200605: 25X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Microsoft VSAPI arabirimini kullanan bir virüsten koruma programını devre dışı bırakın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
817903Exchange Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 914394 - Last Review: 29 Şubat 2008 Cuma - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbfix kbbug kbpubtypekc KB914394 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:914394

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com