Při pokusu o převést řetězec na typ dat XML na serveru SQL Server 2005 se zobrazí chybová zpráva: "Nelze svázat vyhrazený obor názvů"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 914640 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Bug #: 383622 (SQLBUDT)
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Když se pokusíte převést řetězec na typ dat XML ve Microsoft SQL Server 2005, můžete obdržet následující chybovou zprávu:
Při provádění dávkové došlo k chybě. Chybová zpráva: Nelze vytvořit vazbu na vyhrazený obor názvů.
K tomuto problému dochází při zadání předpony jiné než "xml" k oboru názvů "http://www.w3.org/XML/1998/namespace" v řetězci.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože specifikaci XML neumožňuje oboru názvů "http://www.w3.org/XML/1998/namespace" vázat jakoukoli předponu jiné než "xml".

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro Microsoft SQL Server 2005. Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
913089Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro SQL Server 2005

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, nevázat oboru názvů "http://www.w3.org/XML/1998/namespace" na jakoukoli předponu jiné než "xml". Kromě toho předponu jsou rozlišována malá a velká písmena. "XML" proto nebude pracovat.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části „ platí. Tento problém byl poprvé opraven v Microsoft SQL Server 2005 Service Pack 1.

Vlastnosti

ID článku: 914640 - Poslední aktualizace: 25. dubna 2006 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbsql2005xml kbsql2005sp1fix kbexpertiseadvanced kbprb KB914640 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:914640

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com