Při pokusu o vytvoření nového odběru v SQL Server Express chybová zpráva: "Neplatný sloupec název 'step_uid.

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 914781 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
CHYBA Č: 403914 (SQLBUDT)
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Předpokládejme následující situaci. SQL Server 2005 Express Edition (SQL Server Express) upgradujete instance z Microsoft SQL Server Desktop Engine (MSDE) 1.0 nebo instance SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE 2000). Na inovovaném instance pokusíte vytvořit nový odběr pomocí jedné z následujících metod:
  • V SQL Server Management Studio použití Průvodce odběrem vzdáleně připojí k instanci SQL Server Express.
  • Pomocí replikace Management Objects (RMO) nebo použít postupy Transact-SQL uloženy Pokud odběr je povolen pro Správce synchronizace Windows Microsoft.
V tomto případě se může zobrazit následující chybová zpráva:
Server: Zpráva 207, úroveň 16, stav 1 sp_MSupgrade_subdb_security_metadata procedura řádek 162 neplatný sloupec název 'step_uid'.
Existují další scénáře, kde můžete zaznamenat podobné příznaky, například připojování nebo obnovení replikované databáze z instance MSDE instance SQL Server Express.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože při upgradu z MSDE na SQL Server Express není upgradem databáze msdb. Replikace nebo odběr v SQL Server Express očekává upgradované schématu databáze msdb však nalezena žádná shoda.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

To resolve this problem, obtain the latest service pack for Microsoft SQL Server 2005 Express Edition. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
913089Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro SQL Server 2005

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt. This problem was first corrected in Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Service Pack 1.

Další informace

Další informace o replikaci v SQL Server Express na webu Microsoft Developer Network (MSDN):
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms165686(d=robot).aspx

Vlastnosti

ID článku: 914781 - Poslední aktualizace: 11. května 2007 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbsql2005sp1fix kbsql2005setup kbsql2005presp1fix kbsql2005repl kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb KB914781 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:914781

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com