SQL Server Express, yeni bir abonelik oluşturmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Geçersiz sütun adı 'step_uid'"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 914781 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 403914 (sqlbudt)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. SQL Server 2005 Express Edition için (SQL Server Express) bir örnek için Microsoft SQL Server Desktop Engine (MSDE) 1.0 veya SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE 2000) örneği yükseltin. Yükseltilen örneğinde, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak yeni bir abonelik oluşturmak deneyin:
  • SQL Server Management Studio'da uzaktan SQL Server Express örneğine bağlanan yeni abonelik sihirbazını kullanın.
  • Çoğaltma Management Objects (RMO) kullanın veya abonelik için Microsoft Windows Eşitleme Yöneticisi etkinse, Transact-SQL'DE saklı yordamlar kullanın.
Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sunucu: 162 geçersiz sütun adı 'step_uid', hata 207, Level 16, State 1, Procedure sp_MSupgrade_subdb_security_metadata, satır.
Ekleme ya da bir yinelenmiş veritabanı bir SQL Server Express örneği için MSDE örneği geri yükleme olarak, benzer belirtilerle karşılaşabileceğiniz diğer senaryolar da vardır.

Neden

Bu sorun, SQL Server Express MSDE ' yükseltirken msdb veritabanını yükseltilmez nedeniyle oluşur. Çoğaltma veya SQL Server Express abonelikte msdb veritabanını yükseltilmiş şemasını bekler, ancak hiçbir eşleşme bulunamadı.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2005 Express Edition en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089En son SQL Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

SQL Server Express'te çoğaltma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms165686(d=robot).aspx

Özellikler

Makale numarası: 914781 - Last Review: 11 Mayıs 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsql2005sp1fix kbsql2005setup kbsql2005presp1fix kbsql2005repl kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb KB914781 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:914781

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com