DÜZELTME: Internet Explorer 6 SP1'de Window.Open yöntemini kullanır ve ekran genişliğinden daha fazla bir pencere genişliği belirtirseniz alt pencere ekranın tam genişliğinde açılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 915113 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Sorun oluşması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 1'de (SP1) bir alt pencereyi açmak için Window.Open yöntemini kullanırsınız. Window.Open yöntem çağrısı, ekranın tam genişliğinden daha büyük bir pencere genişliğini belirtir. Bu senaryoda, alt pencere ekranın tam genişliğinde açılabilir.

Bu sorun, toplu güvenlik güncelleştirmesi MS05-038 yüklendikten sonra oluşur. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
896727 MS05-038: Internet Explorer için toplu güvenlik güncelleştirmesi

Çözüm

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımladı, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleri hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Bazı özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında Saat Dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaat
Browseui.dll6.0.2800.18071.017.85601 Mar 200621:52

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için, bir kayıt defteri anahtarını değiştirmeniz gerekir. Kayıt defteri anahtarını değiştirmek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl
 3. Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gidin ve Anahtar'ı tıklatın.
 4. FEATURE_WINDOW_DEFWINDOWPROCSIZING yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. FEATURE_WINDOW_DEFWINDOWPROCSIZING öğesini sağ tıklatın, Yeni'nin üzerine gelin ve DWORD Değeri'ni tıklatın.
 6. iexplore.exe yazın ve ENTER tuşuna basın.
 7. Sağdaki bölmede, iexplore.exe öğesini sağ tıklatın, Değiştir'i tıklatın, Değer verisi kutusuna 0 yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatmak üzere, Dosya menüsünde Çıkış'ı tıklatın.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 1'de bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 915113 - Last Review: 8 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0 SP1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbfix kbbug kbmsccsearch kbpubtypekc KB915113

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com