Ürün desteği için Mac için Windows Media Player kesilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 915265 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Microsoft, gelecekteki güncelleştirmelerin, Mac için Microsoft Windows Media Player'a sağlamak için bir plan bulunmamaktadır vardır ve resmi Microsoft piyasadan kalkıyor ürün desteği (PSS).

Alternatif olarak, Microsoft şimdi Microsoft Windows ortam bileşenleri için QuickTime Flip4Mac ™ tarafından ücretsiz bir Microsoft Web sitesinden öneriyor.

Windows Media Ses (.wma) dosyaları ve Windows Media Video (.wmv) dosyalarına doğrudan QuickTime Player tarafından Flip4Mac ™ QuickTime için Windows Media bileşenlerini sağlar. Ayrıca, Flip4Mac ™ tarafından QuickTime için Windows Media bileşenlerini bir Web tarayıcısı kullanarak, ınternet'te Windows Media içeriğini görüntülemenize olanak verir.

Daha fazla bilgi

Artık Microsoft Windows Media Player için Mac geliştirmektedir olsa da, kendi Mac müşterilerine ve Mac için kaydedilmiş kalır Microsoft ürünleri. Bu ürün Microsoft Office for Mac, Mac için Microsoft Messenger ve Mac için Microsoft Virtual PC'DEKI içerir.

Mac üzerinde Windows Media içeriğini oynatma ilgileniyorsanız, QuickTime Flip4Mac ™ ile Windows Media bileşenlerini elde edebilirsiniz. QuickTime için Windows Media bileşenlerini yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/wmcomponents.mspx
Macintosh için Microsoft Windows Media Player 9 son sürümünü yüklemeye devam edebilirsiniz. Mac OS X için Windows Media Player 9'nı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/mac/mp9/default.aspx
Resmi Microsoft Ürün Destek karşın için Windows Media Player for Mac sona erdi, eşler arası ağ desteği, kullanılabilir olmaya devam edecektir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki haber bulunan Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/community/newsgroups/WindowsMedia/default.mspx
Sık sorulan sorular, kullanıcı forumları ve Flip4Mac ™ için Microsoft Knowledge Base makaleleri aşağıdaki Flip4Mac ™ Web sitesini ziyaret edin:
http://www.flip4mac.com/support.htm
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.
Ürünü hakkında daha fazla bilgi için destek ömrü, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?pr=lifecycle
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 915265 - Last Review: 17 Ağustos 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Media Player 9 for Mac OS X
  • Microsoft Windows Media Player 7.0 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kbhowto kbinfo KB915265 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:915265

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com