Geçersiz bir güvenlik sertifikası hata Windows Mobile eşitleme yaparken 0x80072F0D

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 915438 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows Mobile Aygıt Microsoft Mobile ınformation Server (IIS) veya Microsoft Exchange Server ile eşitlemek için Microsoft ActiveSync veya Windows Mobile Aygıt Yöneticisi'ni kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Sunucudaki güvenlik sertifikası geçersiz. Sunucuya geçerli bir sertifika yükleyin ve yeniden denemek için sistem yöneticinize veya ıSS'NIZE başvurun.
Kod destekler:
0x80072F0D
Microsoft Outlook Web Access ve Microsoft Outlook Mobile Access düzgün çalışır. Ancak, bilgisayara bağlandığınızda, verilerinizi eşitlemeden açılamıyor, masaüstü doğrudan üzerinden Exchange Server ile eşitleyemiyor.

Neden

Aygıtınız Windows Mobile 5.0, sorun, üretici tarafından kilitlenmiş aygıt tarafından kaynaklanabilir. Bu kilidi, Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikaları doğru yüklenmesini engeller.

Üreticisine denetlediniz ve aygıtınızı kilitli veya Windows Mobile 6.0 veya sonraki sürümünü kullanıyorsanız, bu sorun bir hatalı veya eksik sertifika tarafından aygıt veya Exchange Server ile eşitlenip kaynaklanabilir.

Çözüm

1. Adım:, ActiveSync veya mobil Aygıt Yöneticisi'ni en son sürümünü yükleyin.

Windows XP veya daha önceki işletim sistemleri

Bu hatanın nedenleri belirli ActiveSync 4. 5 ' giderilmiştir. Windows XP veya önceki sürümlerinde işletim sistemi kullanıyorsanız, ActiveSync 4. 5'e yükseltin. http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/activesync-download.mspx

Windows Vista veya sonraki işletim sistemleri

Windows Vista veya sonraki işletim sistemlerinde bu hatayı alırsanız, Windows Mobile Aygıt Yöneticisi'nin en son sürüme yükseltin. http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center-download.mspx

2. Adım: cep telefonu operatörü ya da aygıt üreticisine başvurun.

Aygıtın üreticisini ve kablosuz taşıyıcılar veya mobil işleçleri kendi aygıtlarda sevk güvenlik ilkelerini belirler. Sahip olduğunuz aygıtın kullanmanız gereken sertifikalarla çalışır emin olmak için aygıt satıcınıza veya cep telefonu operatörü başvurun.

3. Adım: üzerinde OWA posta erişebildiğinden emin olun.

Istemci erişim sunucunuzun doğru çalıştığından emin olun. Bunu yapmak için <a0></a0>, ınternet Explorer'ı açın ve Outlook Web Access'e (OWA) gidin ve oturum açın. OWA için varsayılan HTTPS://server_name/OWA URL'sidir.

Adım 4: istemcide yüklü kök sertifikalarını denetleyin.

Aygıtınızda sertifikaları silmek veya görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' a dokunun, Sistem sekmesine dokunun ve sonra da Sertifikalar ' e dokunun.
 2. Görüntülemek istediğiniz sertifika türüne bağlı olarak Kişisel, Orta veya kök sekmesine dokunun.
 3. Aşağıdakilerden birini yapın:
  • ' Ye dokunun ve sertifikanın ayrıntılarını basılı görüntülemek istediğiniz. Görünüm menüsünü görmek için sonra'e dokunun.
  • Dokunun ve sonra silmek istediğiniz sertifikayı basılı tutun. Bir menü görmek, sonra Sil ' e dokunun.
 4. Tamam ' a dokunun.
WARNING: Aygıtınızda bir kök sertifika silme, SSL iletişim kuralları'nı kullanın ve bir Exchange sunucusu ile eşitlemeye olanaksız hale getirebilirsiniz.
Eşitleme hataları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
927465Exchange 2003 veya Exchange 2007 veya Exchange 2010 için'Exchange ActiveSync kullanarak, Windows Mobile tabanlı bir aygıta eşitlemeyi denediğinizde hata iletisi: "eşitleme başarısız oldu"
915840Windows Mobile tabanlı aygıtta kök sertifikaları yükleme

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki makalede, bu sorun, Exchange 2003 veya 2007 ile ise, yanıtınız bulunabilir: http://support.microsoft.com/kb/927465

Daha ayrıntılı teknik bilgi için:

Referanslar

Bu resmi kapatBu resmi aç
Forums
Bizim için daha yararlı ipuçları ve fikirlerin Windows Phone Forums ziyaret edin.

Özellikler

Makale numarası: 915438 - Last Review: 3 Mayıs 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Mobile 5.0 for Pocket PC
 • Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition
 • Windows Mobile 5.0 for Smartphones
 • Windows Mobile 6.5 Standard
 • Microsoft ActiveSync 4.0
 • Microsoft ActiveSync 4.1
 • Microsoft ActiveSync 4.2
 • Microsoft ActiveSync 4.5
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbmobility kbtshoot kbprb KB915438 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:915438

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com