Při změně účtu služby SQL Server pro clusterový instance SQL Server 2005 se zobrazí chybová zpráva: „ systém nemůže najít zadaný soubor.

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 915698 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

V prostředí clusteru nainstalovat samostatné instance 2005 Microsoft SQL Server jeden uzel. Po to provést nainstalovat seskupený instance SQL Server 2005 pro cluster. Změnit účet služby SQL Server pro clusterový instanci, může se zobrazit následující chybová zpráva:
Systém nemůže nalézt uvedený soubor.

Příčina

K tomuto problému dochází kvůli nesprávné logiku dochází během změny účtu služby SQL Server. K tomuto problému dochází v určitých konfiguracích clusteru i bez clusterů instance.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro SQL Server 2005. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
913089Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro SQL Server 2005

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte změnit serveru SQL služby účtu z uzlu, který má samostatné instance nainstalována.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt. Tento problém byl poprvé opraven v SQL Server 2005 Service Pack 1.

Vlastnosti

ID článku: 915698 - Poslední aktualizace: 6. června 2006 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbsql2005presp1fix kbtshoot kbexpertiseadvanced kbsql2005cluster kbprb KB915698 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:915698

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com