Düzeltme: SQL Server 2005'te olay için şema Nesne Erişimini Denetleme'yi izinler sütunu doldurmuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 915763 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 428411 (SQLBUDT)


Microsoft, Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2005'te, saklı yordam içindeki belirli nesneleri ekleme, güncelleştirme ve silme izinlerine denetlenir, izinler sütunu olay için Şema Nesne Erişimini Denetleme'yi doldurmuyor. Bir SQL Server 2005 profiler izlemesi, izinler sütununda 32 değeri kaydeder. Yordamı çalıştırdığınızda, bu değer belirtir. Tüm sonraki ekleme, güncelleştirme ve delete deyimlerinde yordamı için izinler sütununda bir Şema Nesne Erişimini Denetleme'yi olay kaydeder. Ancak, izinler sütununda doldurulur değil. Bunun yerine, izinler sütun boş kalır.

Not Bu sorun, Microsoft SQL Server 2000'de oluşmaz. SQL Server 2000'de izinler sütunu, aşağıdaki tabloda listelenen uygun değerleri ile doldurulur.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
DeğerIfade
1SELECT
2Güncelleştirme
8Ekleme
16Sil

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2005 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089En son SQL Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltme için herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma bilgileri

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra kayıt defterini değiştirmeniz gerekmez.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltme, yalnızca bu makalede listelenen sorunları düzeltmek için gerekli olan dosyaları içerir. Bu düzeltme, bir ürünü en son sürüme tam olarak güncelleştirmek için gerekli olan dosyaları içermeyebilir.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Replrec.dll2005.90.1529.0781,01625 Şubat 200609: 39
Sbmsmdlocal.dll9.0.1529.015,588,56825 Şubat 200609: 40
Sbmsmdredir.dll9.0.1529.03,927,25625 Şubat 200609: 39
Sqlaccess.dll2005.90.1529.0349,40025 Şubat 200609: 39

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2005 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Nesne Erişimini Denetleme'yi Schema olay hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-US/library/ms175846(SQL.90).aspx

Özellikler

Makale numarası: 915763 - Last Review: 20 Kasım 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbbug kbqfe kbhotfixserver kbsql2005presp1fix kbsql2005engine kbpubtypekc KB915763 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:915763

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com