Bir OpenAFS paylaşımı ağ kullanan Windows XP tabanlı bir istemcide erişilemiyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 916204 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Istemci paylaşıma erişim için Ağ kullanmıyorsa, OpenAFS olan bir paylaşımı bir Microsoft Windows XP tabanlı bir istemcide erişilemiyor. Bir ağ izleyicisi izlemesi, aşağıdaki hata kodunu gösterir:
status_downgrade_detected
Ayrıca, ortak ınternet dosya sistemi (CIFS) sunucusuna Kerberos bileti elde edilemiyor güvenlik günlüklerini Olay gösterebilir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.
Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Windows XP Service Pack 1 veya Windows XP Service Pack 2 Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için çalışmalıdır. Ayrıca, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bu adımları izlemeniz gerekir.

Not Yöntem 1'ı kullanmanızı öneririz. Yöntem 2, sisteminizi daha az güvenli hale getirir.

Yöntem 1: OpenAFS paylaşımına. erişmek için geridöngü yetkilendirme hizmetini kullanmak için istemciyi yapılandırmak
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve aşağıdaki alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa\MSV1_0
 3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve Çok dizeli değer ' i tıklatın.
 4. Ad sütununda, BackConnectionHostNames yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. BackConnectionHostNames ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Değer verisi kutusuna, ana bilgisayar adını veya ana bilgisayar adlarını OpenAFS paylaşımlar için bilgisayarda yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Not Her ana bilgisayar adı, ayrı bir satıra yazın.
 7. Dosya menüsünden Çıkış ' ı tıklatın.
Yöntem 2: istemcisine geri döngü denetimi devre dışı bırak
Uyarı Bu geçici çözüm, bilgisayarın veya ağın kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilecek saldırılara karşı daha savunmasız kalmasına neden olabilir. Bu geçici çözüm önerilmez, ancak gerekli olduğunu düşünürseniz kullanabilmeniz amacıyla bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
 3. LSA ' ı sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. DisableLoopbackCheck yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. DisableLoopbackCheck ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Değer verisi kutusuna 1 girin ve Tamam ' ı tıklatın.
 7. Dosya menüsünden Çıkış ' ı tıklatın.
 8. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP (tüm sürümler
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Lsasrv.dll5.1.2600.2908726,01614 Mayıs 200608: 30
Msv1_0.dll5.1.2600.2908132,60814 Mayıs 200608: 30

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Neden yöntem 2'de, "Çözüm" bölümünde sisteminizi daha az güvenli yapan bir neden Microsoft Bilgi Bankası makalesi 957097 "Bilinen, bu güvenlik güncelleştirmesinde sorunları" bölümünde belgelenmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
957097MS08-068: SMB'deki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir

1 DisableLoopBackCheck kayıt defteri girişini ayarladıktan sonra 957097 güvenlik güncelleştirmesini yüklediğinizde, ayrıca, kayıt defteri girdisini otomatik olarak 0 olarak ayarlanmaz. Bu nedenle, sisteminizi daha az güvenli olmaya devam eder.

Özellikler

Makale numarası: 916204 - Last Review: 6 Şubat 2009 Cuma - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB916204 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:916204

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com