Windows Vista üzerinde .NET Framework 1.1 için bir ASP.NET sayfasını istediğinde bir DEP ihlali ile ilgili bir hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 916440 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Beta Bilgileri
Bu makalede, bir Microsoft ürününün beta sürümü anlatılmaktadır. Bu makaledeki bilgiler olduğu gibi sağlanmıştır ve önceden bildirilmeden değiştirilebilir.

Bu beta ürün için Microsoft resmi bir ürün desteği sağlamamaktadır. Beta sürümüne yönelik destek almak hakkında bilgi için beta ürün dosyalarının içerdiği belgelere bakın veya sürümü karşıdan yüklediğiniz Web konumunu denetleyin.

Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft ASP.NET, Microsoft Windows Vista üzerinde Microsoft .NET Framework 1.1 için yükleyin. Daha sonra bir ASP.NET sayfasını oluşturun. ASP.NET sayfasını istemek ve alt işlemi yanıt vermiyor. Bu senaryoda, alt işlem, bir Veri Yürütme Engellemesi (DEP) ihlali nedeniyle kapatıldı bildiren bir hata iletisi alırsınız.

Not ASP.NET .NET Framework 1.1, Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) 7.0 ile Windows Vista üzerinde çalışmaz.

Neden

.NET Framework 1.1 çal??ma zaman? sağlamaz, çünkü bu sorun, Windows Vista üzerinde IIS 7.0 DEP desteği, yalnızca ASP.NET işlem modelinin tam bir yalıtım destekler oluşur. Tam bir yalıtım ASP.NET işlem modeli yok (NX) çalıştırma özelliğini etkinleştirilmesini gerektirir.

Not Varsayılan olarak, .NET Framework 1.1 Windows Vista ile gelen değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, .NET Framework 1.1 Service Pack 1 (SP1)'i uygulayın. Bu hizmet paketini yükledikten sonra ASP.NET 1.1 tabanlı uygulamaları IIS 7. 0'da altında çalışır.

Daha fazla information.NET Framework 1.1 Service Pack 1, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
885055Microsoft .NET Framework 1.1 Service Pack 1 nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

DEP, NX özelliği olarak bilinir. DEP, Windows XP SP2 ve Windows Server 2003 SP1, Windows işletim sistemine başlandı. Uygulamaları donanım, çalıştırdığınızda EXECUTE bir donanım hatası veya erişim ihlaline neden olarak işaretlenmemiş bir sayfadan çalışır NX (tüm kodlar) destekler. DEP, yığın taşması ve Öbek Taşması saldırıların engellenmesine yardımcı olur. .NET Framework çal??ma zaman? aşağıdaki sürümleri desteği, ek NX vardır:
  • .NET Framework 1.0 SP3
  • .NET Framework 1.1 SP1
  • .NET Framework 2.0
NX etkinleştirilmişse, diğer tüm .NET Framework çalışma zamanı sürümleri yüklenemedi. Windows, Windows XP, Windows Server 2003 ve Windows Vista Uygulama dolgu verileri sağlar. Bu uygulama dolgu verileri NX olmayan NX uyumlu çal??ma zaman? yükleyen herhangi bir işlem için devre dışı bırakın.

NX açık veya işlem oluşturulduğunda, her işlem için devre dışı. Bu nedenle, bir işlem başlatıldığında iki ayarları arasında geçiş yapamazsınız. IIS ve ASP.NET için önemli bir dikkat etmeniz gereken budur.

Windows Server 2003'te IIS 6.0, iki ASP.NET işlem modeli destekler. Tam yalıtım olarak ASP.NET işlem modeli, çal??ma zaman? barındırmak için W3wp.exe dosyası kullanır. Işlemdeki ASP.NET işlem modeli Aspnet_wp.exe dosyasını çal??ma zaman? barındırmak için kullanır. IIS 7. 0'da Windows Vista üzerinde yalnızca tam bir yalıtım ASP.NET işlem modelini destekler. Windows XP, yalnızca ASP.NET işlem modeli işlem destekler. Tam yalıtım olarak ASP.NET işlem modeli, Windows NX uygulama dolgu verileri ' işaretlenmez. Bu bayrağı atanmamış olduğundan, NX etkinleştirildiğinde, önceki ortak dil çalışma zamanı (CLR) hataları ile yükleyebilirsiniz.

Bu sorun, Windows XP SP2'deki ve Windows Server 2003 SP1'de oluşmaz. IIS ile işlem içi ASP.NET işlem modelinin kullandığı Windows XP SP2 için .NET Framework 1.1 ASP.NET başarıyla çalışır. .NET Framework 1.1 SP1, Windows Server 2003 SP1'de bulunmaktadır. Bu nedenle ASP.NET, .NET Framework 1. 1'ile Windows Server 2003 SP1'de etkinleştirilmiş NX özgün yayın sürümü çalıştırmak için seçeneği yoktur.

Özellikler

Makale numarası: 916440 - Last Review: 26 Mayıs 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 1.1
  • Microsoft ASP.NET 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbiis kbinfo kbbug kbtshoot kbprb KB916440 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:916440

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com