Oprava: Sestava nevytiskne při prvním pokusu o tisk sestavy z ovládacího prvku ReportViewer v aplikaci Visual Studio 2005 klepněte tisk

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 916812 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Předpokládejme následující situaci. Pomocí aplikace, která byla vytvořena v aplikaci Microsoft Visual Studio 2005. V aplikaci zkuste vytisknout sestavu pro první z ovládacího prvku ReportViewer. Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko Tisk v dialogovém okně Tisk. V tomto scénáři nevytiskne sestavy prvním klepněte na tlačítko Tisk.

Řešení

Informace o opravě hotfix

Poznámka: Tento článek obsahuje dvě opravy hotfix vyřešit problém pro koncové uživatele a vývojáře.

Společnost Microsoft má nyní k dispozici podporovanou opravu hotfix, která je určena pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Použijte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud není použití tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci Visual Studio 2005 service pack, která obsahuje tuto opravu hotfix.

Potřebujete-li odstranit tento problém okamžitě, obraťte se na služby podpory společnosti Microsoft, kde můžete tuto opravu hotfix získat. Úplný seznam telefonních čísel služeb technické podpory společnosti Microsoft a informace o cenách technické podpory naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Poplatky, které je třeba obvykle zaplatit za telefonní hovory, mohou být stornovány, jestliže pracovník technické podpory společnosti Microsoft zjistí, že oznámený problém lze vyřešit konkrétní aktualizací. Další dotazy a žádosti o odbornou pomoc, které se netýkají této zvláštní opravy, podléhají běžným sazbám za poskytnutí odborné pomoci.

Požadavky

Neexistují žádné požadavky pro tuto opravu hotfix.

Informace o restartování

Po instalaci této opravy hotfix není třeba počítač restartovat.

Informace o registru

Nemáte změna registru.

Informace o souboru opravy hotfix

Tato oprava hotfix obsahuje pouze soubory, které jsou nutné k opravě problémů uvedených v tomto článku. Oprava hotfix nemusí obsahovat všechny soubory nutné k plné aktualizaci produktu na nejnovější verzi.

Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním ČASEM a najít, použijte kartu časové pásmo v položce Datum a čas v ovládacím.

Hotfix pro koncové uživatele
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČasPlatforma
Microsoft.reportviewer.WinForms.dll8.0.50727.156331,77618. května 200605: 04X86
Hotfix pro vývojáře
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČasPlatforma
Microsoft.reportviewer.WinForms.dll8.0.50727.92331,77626. Březen 200618: 42X86

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, znovu klepněte na tlačítko Tisk.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 916812 - Poslední aktualizace: 22. listopadu 2006 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Architect Edition
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Developer Edition
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Team Foundation:
  • Microsoft Visual Studio 2005 Standard Edition
  • Microsoft Visual Studio 2005 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbreport kbexpertiseadvanced kbfix kbqfe kbhotfixserver KB916812 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:916812

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com