Internet üzerinden Visual Studio Team Yapısı sunucusuna erişim sınırlamaları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 916845 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Visual Studio Team Explorer gibi Microsoft Visual Studio 2005 Team sistem istemci uygulamaları, Web Hizmetleri bir topluluk içinde Microsoft Visual Studio 2005 Team Foundation Server işlevselliği erişin. Bu Web Hizmetleri, Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) 6.0 üzerinde barındırılan. Visual Studio Team Foundation Server'ın ilk sürüm, Microsoft Windows işletim sistemlerinde yalnızca tümleşik Windows kimlik doğrulamasını destekler. Tümleşik Windows kimlik doğrulaması Team Foundation Server işlevselliği erişmek için Windows kimlik bilgilerini kullanan istemcileri sağlar.

Tümleşik Windows kimlik doğrulaması, çoğu dağıtım senaryosunda, bir kuruluş ortamındaki iyi bir seçimdir. Ancak, tümleşik Windows kimlik doğrulaması ınternet senaryolarda en iyi seçenek olmayabilir. Internet senaryolarda, proxy sunucuları, güvenlik duvarları ve güvenli bir bağlantı üzerinde tümleşik Windows kimlik doğrulaması kullanımını sınırlamaları oluşturabilir.

Tümleşik Windows kimlik doğrulaması hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/WindowsServer2003/Library/IIS/523ae943-5e6a-4200-9103-9808baa00157.mspx?mfr=true
Bu kısıtlamalar nedeniyle, bazı senaryolarda Team Foundation Server hemen desteklemiyor. Örneğin, Team Foundation istemciyle sunucu arasında bir bağlantı sağlamak için bir proxy üzerinden erişmek mümkün olmayabilir.

Daha fazla bilgi

Şu anda yalnızca bir sanal özel ağ (VPN) üzerinden uzak bağlantıları Foundation Team Server'a kullanımı hakkında bir <a0>ınternet</a0> senaryosunda tümleşik Windows kimlik doğrulaması'nın kısıtlamaları nedeniyle destekleniyor. (Bu durumda, bir uzak sunucudan intranet dışındaki bağlantı bağlantıdır.) Ancak, diğer tür uzak bağlantıları ileride destekleniyor.

VPN konusunda daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324747Nasıl yapılır: bir özel ağa veya Windows Server 2003'te ınternet üzerinden güvenli olarak noktadan noktaya iletişimi sağlar.
Bu, ınternet üzerinden Foundation Team Server'dan erişilemiyor gelmez. Yerel intranet Foundation Team Server'dan erişmek zorunda kalırsanız, VPN kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak ve kendi risk çözümlemesi için doğrudan ınternet'e Team Foundation Server çalıştıran bir bilgisayar kullanır ve istemcilerin şifrelenmiş bir bağlantı kullanmasını da karar verebilirsiniz. Örneğin üzerinden Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü (HTTPS) sunucu Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) kullanarak bağlanmak istemcileri gerektirebilir / Güvenli Yuva Katmanı (SSL) güvenlik iletişim kuralı. Ancak, proxy bağlantısının, ınternet servis sağlayıcıları (ıss) tarafından sağlanan proxy sunucuları gibi istemci tarafında, bu tür bir bağlantı engelleyebilir.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Developer Network (MSDN) Ramiz Caron'ın blog bakın:
http://blogs.msdn.com/robcaron/archive/2006/02/22/537485.aspx

Özellikler

Makale numarası: 916845 - Last Review: 20 Nisan 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Team Foundation:, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Architect Edition
    • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Developer Edition
    • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Test Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbsrccontrol kbsetup kbsecurity kbconfig KB916845 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:916845

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com