Groove hesabınızı açmaya çalışırken bir hata iletisi: "sağlanan kimlik makinenize izin"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 917194 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Veya Groove hesabınızda geri yüklemek için çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Sağlanan kimlik makinenize izin verilmez. Groove yöneticinizle temasa geçin.
Bu sorun için etkinleştirme anahtarını veya yöneticiniz tarafından size gönderilen bir yapılandırma kodunu da kullanıyorsanız veya başka bir bilgisayarda yapılandırmış olduğunuz geçerli bir etki alanı hesabı almaya çalışırsanız oluşur.

Neden

Bu sorun aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşur:
 • Groove etki alanı yöneticisi, Groove etki alanı tarafından kimliği etki alanında olmayan yönetilen bilgisayarlara yüklenmesini önlemek için bir ilke ayarladı ve bilgisayarınızı Groove etki alanı tarafından yönetilmiyor.
 • Bilgisayarı başka bir Groove etki alanı tarafından yönetilir ve Groove bu etki alanı için etki alanı yöneticisi olmayan yönetilen kimlikleri önlemek için bir ilke etki alanı tarafından yönetilen bilgisayarlara yüklenmesini Groove etki alanı tarafından ayarladı.
 • Bilgisayarı başka bir Groove etki alanı tarafından yönetilir ve bu etki alanı yöneticisi, üyelerinin, yönetilen bir bilgisayarda birden çok hesap oluşturmasını engellemek için bir ilke ayarladı.

Çözüm

Her biri bu sorunlar, aşağıdaki yollarla çözülebilir:
 • Bilgisayarın yönetilen bir aygıt kimliği yöneten Groove etki alanında olun.
 • Yönetilen kimliğini engelleyen bir ilkeyi devre dışı bırakır

Bilgisayarın yönetilen bir aygıt Groove etki alanında nasıl

Dikkat Bir bilgisayar zaman yalnızca bir Groove etki alanı tarafından yönetilebilir. Bilgisayar zaten başka bir Groove etki alanı tarafından yönetiliyorsa, bu yöntem, bilgisayarı o etki alanı tarafından yönetilen durduracak. Bu, çalışmamaya başlamasına önceki etki alanında verilmiş kimlikleri neden olabilir.
 1. Groove Yöneticisi site veya yönetim sunucu sitesinde oturum, bir aygıt şablonu seçin ve Yükle aygıt yönetimi anahtar ' ı tıklatın. Dosya yükleme penceresi görünür.
 2. Kaydet ' i tıklatın, bir dizin konumu girin ve sonra da <a2>Yönetim sunucusu kayıt defteri anahtarını bir .reg dosyasını kaydetmek için Kaydet</a2>'i tıklatın.
 3. .Reg dosyası, istemci bilgisayarı kullanan kullanıcıyı sağlar.
 4. Istemci bilgisayarda, Groove kapalı olduğundan emin olun. Bir Groove simgesi bildirim alanında görürseniz, simgeyi tıklatın ve sonra Çıkış ' ı veya Çıkış Groove ' ı tıklatın.
 5. Istemci bilgisayarda, kayıt defterine anahtar eklemek ve bilgisayarın yönetilen bir Groove etki alanı aygıt .reg dosyasını çift tıklatın.
 6. Groove'ı yeniden başlatın ve sonra da yönetilen firmayı açın.

Etki alanı, etki alanı tarafından yönetilen bilgisayarlara yüklenmesini tarafından yönetilen kimlikleri engelleyen bir ilke devre dışı bırakma

Etki alanı Yöneticisi kimlik yönetilen önlemek için bir ilke etki alanı tarafından yönetilen bilgisayarlarda yüklü Groove etki alanı tarafından ayarlarsanız, yönetici, bu ilke devre dışı bırakarak bu sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. Groove Yöneticisi site veya yönetim sunucu sitesinde oturum, etki alanı'nı açın, Kimlik ilke şablonları ' nı açmak için tıklatın ve kullanıcı için ilke şablonu</a1>'ı tıklatın.
 2. Member ilkeler sekmesini tıklatın ve sonra ilke için onay kutusunu temizlemek için tıklatın. Adı tam olarak bu ilke, sürümü tarafından aşağıdaki gibi değişir:
  • Microsoft Office Groove Manager 2007'de:

   Üyeleri yalnızca kullanabileceğiniz aygıtlarda bu etki alanında bu etki alanından yönetilen kimlikleri
  • Groove Enterprise Management Server'daki 3.1:

   Üyeleri yalnızca kullanabileceğiniz aygıtlarda bu etki alanında bu etki alanından yönetilen kimlikleri
  • Groove Enterprise Management Server 3.0 ve Groove Enterprise Management Server'ın önceki sürümlerinde:

   Kimlik kullanılması etki alanındaki, yönetilen bir aygıtta

Etki alanı, etki alanı tarafından yönetilen bilgisayarlara yüklenmesini tarafından yönetilmediğini kimlikleri engelleyen bir ilke devre dışı bırakma

Şu senaryoyu inceleyin. Bir bilgisayarın başka bir Groove etki alanı tarafından yönetiliyor. Groove bu etki alanı için etki alanı yöneticisi olmayan yönetilen kimlikleri önlemek için bir ilke etki alanı tarafından yönetilen bilgisayarlara yüklenmesini Groove etki alanı tarafından ayarladı.

Bu senaryoda, yönetici bilgisayarı yöneten etki alanından bu ilkeyi devre dışı bırakarak bu sorunu çözümleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Groove Yöneticisi site veya yönetim sunucu sitesinde oturum, etki alanı'nı açın, Aygıt ilke şablonları ' nı açmak için tıklatın ve kullanıcı için ilke şablonu</a1>'ı tıklatın.
 2. Hesap ilkeleri</a0> sekmesini tıklatın ve sonra üyeleri yalnızca kullanabileceğiniz yönetilen kimlikleri aygıtlarda bu etki alanında bu etki alanından ilke için onay kutusunu temizlemek için tıklatın.

Üyelerinin, yönetilen bir bilgisayarda birden çok hesap oluşturmasını engelleyen bir ilkeyi devre dışı bırakma

Şu senaryoyu inceleyin. Bir bilgisayarın başka bir Groove etki alanı tarafından yönetiliyor. Bu etki alanı yöneticisi, üyelerinin, yönetilen bir bilgisayarda birden çok hesap oluşturmasını engellemek için bir ilke ayarladı.

Bu senaryoda, yönetici bilgisayarı yöneten etki alanından bu ilkeyi devre dışı bırakarak bu sorunu çözümleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Groove Yöneticisi site veya yönetim sunucu sitesinde oturum, etki alanı'nı açın, Aygıt ilke şablonları ' nı açmak için tıklatın ve kullanıcı için ilke şablonu</a1>'ı tıklatın.
 2. Hesap ilkeleri</a0> sekmesini tıklatın ve Üyeler birden çok hesabı oluşturamıyorsunuz ilke için onay kutusunu temizlemek için tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 917194 - Last Review: 21 Kasım 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Groove Enterprise Management Server 2.5
 • Groove Enterprise Management Server 3.0
 • Groove Enterprise Management Server 3.1
 • Groove Hosted Management Services 3.1
 • Groove Virtual Office 3.0 File Sharing Edition
 • Groove Virtual Office 3.0 Professional Edition
 • Groove Virtual Office 3.0 Project Edition
 • Groove Virtual Office 3.0 Trial Edition
 • Groove Virtual Office 3.1 File Sharing Edition
 • Groove Virtual Office 3.1 Professional Edition
 • Groove Virtual Office 3.1 Project Edition
 • Groove Virtual Office 3.1 Trial Edition
 • Groove Workspace 2.5 Preview Edition
 • Groove Virtual Office 2.5 Professional Edition
 • Groove Virtual Office 2.5 Project Edition
 • Groove Virtual Office 2.5 File Sharing Edition
 • Microsoft Office Groove 2007
 • Microsoft Office Groove Server 2007 Manager
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbexpertiseinter kbtshoot KB917194 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:917194

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com