Fareyi hareket ettirin veya herhangi bir tuşa basın, Windows XP SP2 tabanlı bir taşınabilir bilgisayarda "Güç Seçenekleri" ayarları yapılandırdıktan sonra monitör kapanmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 917332 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows XP SP1 sürümü için bkz: 921007.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklü - hiper iş parçacıklı teknolojisi (HT teknolojisi) destekleyen bir ıntel Pentium 4 işlemci veya, bir iki çekirdekli işlemci kullanan tabanlı taşınabilir bir bilgisayar kullanır. Kapağını kapattığınızda bir bekleme veya hazırda bekleme durum girmek için bilgisayarı yapılandırmak için Denetim Masası'ndaki Güç seçenekleri kullanın. Ayrıca, bilgisayarın bir süre kullanılmadığında Monitörü Kapat'ı açmak için yapılandırın.

Bu senaryoda, bilgisayar düzgün bir bekleme veya hazırda bekleme durum kapağı kapatın ve kapağını açın, sonra bilgisayar düzgün aktivite çağrıldıktan sonra girer. Ayrıca, Monitörü doğru süreyi belirttiğiniz sonra kapatır. Ancak, monitör, yeniden açtığınızda, fareyi hareket ettirin veya herhangi bir tuşa basın kapanmaz.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
VIDEOPRT.SYS5.1.2600.291180,00018-May-200611: 24X86


Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kapağı kapatın, birkaç saniye bekleyin ve yeniden kapağını açın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 917332 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional SP2
  • Microsoft Windows XP Home Edition SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbexpertisebeginner kbhotfixserver KB917332 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:917332

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com