Windows Orijinal Ürün Avantajı (WGA) doğrulama aracı Windows Update Web sitesinden yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "0x80070005"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 917499 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows 2000 Professional doğrulamak için Windows Genuine Advantage (WGA) Doğrulama Aracı'nı yüklemeye çalıştığınızda, başarılı bir şekilde doğrulayamaz. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
0x80070005

Neden

Bu sorun, uygun izinlere algılanamadı nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, WGA Tanılama Aracı'nı yüklemek ve kurmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012
Izinler, Windows Update'i çalıştırın çalıştığınızda oluşabilecek sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
910338Windows Update Web sitesinden veya Microsoft Update Web sitesini ziyaret ettiğinizde bir hata iletisi: "0x800A0046"

Özellikler

Makale numarası: 917499 - Last Review: 9 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Genuine Advantage
  • Microsoft Windows Update
  • Microsoft Update
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kberrmsg kbprb KB917499 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:917499

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com