Prodejní účet, zájemce nebo příležitosti, který je vlastněn jiným uživatelem v turecké verzi Microsoft Dynamics CRM 3.0 nelze zobrazit

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 917602 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Oprava hotfix popisovaná v tomto článku není k dispozici v čínské ani japonské verzi produktu Microsoft Dynamics CRM.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při přihlášení jako uživatel, který má roli prodejce a zkuste zobrazit účtu prodeje, zájemce nebo příležitosti, který je vlastněn jiným uživatelem účtu prodeje, zájemce nebo příležitosti neotevře. K tomuto problému dochází v turecké verzi Microsoft Dynamics CRM 3.0.

V protokolu událostí aplikace na serveru se spuštěnou aplikací Microsoft CRM je zaznamenána následující chybová zpráva:

Popis chyby:
Výjimka z HRESULT: 0x80044150.

Podrobnosti chyby:
Výjimka z HRESULT: 0x80044150.

Číslo chyby:
0x80044150

Zdrojový soubor:
Není k dispozici

Číslo řádku:
Není k dispozici

Datum: date
Čas: time

Typ: Chyba Platform (3)
IP address serveru:
Požadavek URL: URL

Navíc pokud je povolen parametr DevErrors v souboru web.config, zobrazí následující chybová zpráva.

Poznámka: Tato chybová zpráva může zobrazit při je uživateli přiřazena role má oprávnění k zobrazení účtu prodeje, zájemce nebo příležitosti, který je vlastněn jiným uživatelem.
Chyby neošetřené Microsoft CRM
Podrobnosti: Chyba serveru v aplikaci '/'.

Výjimka z HRESULT: 0x80044150.

Popis: Při provádění aktuálního webového požadavku došlo k neošetřené výjimce. Zkontrolujte trasování zásobníku Další informace o chybě a kde vznikla v kódu.

Podrobnosti o výjimce: System.Runtime.InteropServices.COMException: Výjimka z HRESULT: 0x80044150.

Chyba Zdroj: Neošetřené výjimce byl generován během provádění aktuálního webového požadavku. Informace týkající se Původ a umístění výjimku lze identifikovat trasování zásobníku výjimky níže.

Trasování zásobníku: [COMException (0x80044150): Výjimka z HRESULT: 0x80044150.] Microsoft.Crm.Platform.ComProxy.CRMAccountClass.RetrievePrincipalAccess(CUserAuth& Caller, String AccountId, CSecurityPrincipal& Principal) +0 Microsoft.Crm.Application.Platform.Account.InternalGetPrivileges(String id, CSecurityPrincipal& securityPrincipal) +36 Microsoft.Crm.Application.Platform.Entity.GetPrivileges(CSecurityPrincipal securityPrincipal) +34 Microsoft.Crm.Security.PrivilegeCheck.Execute(User user, Entity entity) +246 Microsoft.Crm.Security.PrivilegeCheckFactory.CreatePrivilegeCheck(User user, Entity entity) +105 Microsoft.Crm.Application.Forms.EndUserForm.RetrieveDataParams() +24 Microsoft.Crm.Application.Forms.EndUserForm.Initialize(Entity entity) +67 Microsoft.Crm.Application.Forms.CustomizableForm.Execute(Entity entity, String formId, String formType) +83 Microsoft.Crm.Application.Forms.CustomizableForm.Execute(Entity entity) +13 Microsoft.Crm.Web.SFA.AccountDetailPage.ConfigureForm() +238 Microsoft.Crm.Application.Controls.AppPage.OnPreRender(EventArgs e) +30 System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +62 System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain() +1499

Příčina

K tomuto problému může dojít při dotazu účtu prodeje zájemce, nebo v počítači se systémem Microsoft SQL Server příležitosti obsahuje písmena "I" nebo "i". Písmena "I" a "i" jsou vyhodnoceny odlišně při použití turecké řazení v Microsoft SQL Server. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
279651Název pole ADO Recordset s písmenem "i" rozlišuje malá a velká písmena s tureckou nastavení

Řešení

Tento problém je vyřešen v kumulativní aktualizaci 1 Microsoft Dynamics CRM 3.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
922815Kumulativní aktualizace 1 je k dispozici pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0

Další informace

Další informace o terminologii používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Další informace o tom, jak upravit soubor web.config zobrazit podrobnější chybové zprávy klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
857192Jak upravit soubor Web.config tak, aby se v aplikaci Microsoft CRM zobrazovaly podrobnější chybové zprávy (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 917602 - Poslední aktualizace: 24. ledna 2007 - Revize: 2.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft CRM client for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft CRM 3.0
  • Microsoft CRM 3.0
Klíčová slova: 
kbmt kbcrmv3cno kberrmsg kbbug kbqfe kbhotfixserver kbmbsmigrate KB917602 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:917602

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com