Makale numarası: 917607 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Küçük İşletme müşterisiyseniz, ek sorun gidermeyi ve öğrenme kaynaklarını Küçük İşletme Desteği sitesinde bulabilirsiniz.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows 8, veya Windows 8 Server Beta çalıştırılan bir bilgisayarda, bazı programlarda Yardım özelliğini kullanamayabilirsiniz. 

Windows Vista veya Windows Server 2008 çalıştırılan bir bilgisayarda, bazı programlarda Yardım'ı kullanmayı denediğinizde Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu programın Yardımı önceki Windows sürümlerinde kullanılan ve Windows Vista'da desteklenmeyen Windows Yardım biçiminde oluşturulmuş.
Windows 7 veya Windows Server 2008 R2 çalıştırılan bir bilgisayarda, bazı programlarda Yardım'ı kullanmayı denediğinizde, Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu programın Yardımı bu Windows sürümünde bulunamayan bir özelliği bağımlı olan Windows Yardımı biçiminde oluşturulmuş. Bununla birlikte, Windows Yardım biçiminde oluşturulmuş Yardımı görüntülemenize izin veren bir programı karşıdan yükleyebilirsiniz.
Windows 8 veya Windows 8 Server çalıştırılan bir bilgisayarda, bazı programlarda Yardım'ı kullanmayı denediğinizde Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu programın Yardımı bu Windows sürümünde bulunamayan bir özelliği bağımlı olan Windows Yardımı biçiminde oluşturulmuş. Daha fazla bilgi için, Microsoft Yardım ve Destek web sitesine gidin.

Neden

Yardım'ı, Yardım içeriğini görüntülemek için daha eski bir Yardım bileşeni (WinHlp32.exe) çalıştıran bir programda kullanmayı denerseniz bu sorun oluşabilir. Windows Vista ve Windows'un daha sonraki sürümlerinde WinHlp32.exe bulunmadığından, daha eski bir Yardım içeriğinde oluşturulmuş .hlp dosyalarını açmak için bu bileşeni yüklemeniz gerekir.

Örneğin, bu sorun aşağıdaki durumlarda oluşabilir:
 • Windows XP'den Windows Vista'ya veya Windows 7'ye yükseltmiş ve sonra, Yardım'ı Windows XP tabanlı sisteminize yüklenmiş bir programda kullanmayı denemişsinizdir.
 • Windows 7'nin veya Windows Vista'nın önceden yüklü olduğu yeni bir bilgisayar satın almışsınızdır. Ardından, Windows XP'de kullandığınız daha eski bir programı yükleyip Yardım'ı bu programda kullanmayı denemişsinizdir.
 • Windows Vista veya Windows 7'yi, Windows 8 Consumer Preview'a yükseltmiş ve sonra önceki sisteminizde yüklü bir programın Yardımını kullanmayı denemişsinizdir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, bu iletişim kuralını destekleyen Windows sürümlerine yönelik olan Windows Yardım programını (WinHlp32.exe) edinin. İşletim sisteminiz için doğru sürümü edinmek amacıyla, Windows 32-bit veya Windows 64-bit sistemlerinden hangisine sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Windows'un hangi sürümünü çalıştırdığınızdan emin değilseniz, "Windows'un hangi sürümünün yüklü olduğundan emin değilseniz" altındaki adımları uygulayın.

Not Windows'un hangi sürümünü çalıştırdığınızı belirlemek için yönetici olarak oturum açmış olmanız gerekir. Yönetici olarak oturum açmış olduğunuzu doğrulamak için, "Yönetici olarak oturum açmış olduğunuzu doğrulamak için" altındaki adımları uygulayın.

Windows'un hangi sürümünün yüklü olduğundan emin değilseniz

Bilgisayarınızda Windows'un hangi sürümünün yüklü olduğundan emin değilseniz, aşağıda bulunan sihirbazdaki adımları uygulayın.
Click here to view or hide step-by-step instructions with pictures

Yönetici olarak oturum açmış olduğunuzu doğrulamak için

Yönetici olarak oturum açmış olduğunuzu doğrulamak için, aşağıda bulunan sihirbazdaki adımları uygulayın.
Click here to view or hide step-by-step instructions with pictures Windows Yardım programının (WinHlp32.exe) doğru sürümü nasıl edinilir?
 1. Çalıştırdığınız işletim sistemine bağlı olarak, aşağıdaki “Windows Yardım programı” bağlantılarından birini tıklatın:NotWindows 8 Server Beta için Windows Yardım programı desteklenmez ve bu Windows sürümü için indirme sağlanmaz.
 2. Orijinal Windows Doğrulama'yı çalıştırmak için Devam'ı tıklatın. Orijinal Windows Doğrulama Bileşeni'ni yükleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/download/tr-TR/genuine-validation.aspx?id=5143
 3. Çalıştırdığınız işletim sisteminin sürümüne göre Windows6.*-KB917607-x64.msu veya Windows6.*-KB917607-x86.msu öğesini indirin veya yükleyin.
Not İndirdiğiniz WinHlp32.exe dosyasını yükledikten sonra bazı makrolar devre dışı bırakılabilir ve intranette depolanan .hlp dosyaları engellenebilir. Bu sorunlar hakkında daha fazla bilgi için, bkz: "WinHlp32.exe güncelleştirmesi yüklendikten sonra oluşabileceği bilinen sorunlar" bölümüne geçebilirsiniz.

Tek bir bilgisayarda makroları etkinleştirme konusunda daha fazla bilgi için, bkz: "İndirilen WinHlp32.exe yüklendikten sonra tek bir bilgisayarda makroları etkinleştirme" bölümüne geçebilirsiniz.

Grup ilkesi kullanarak yönetilen ortamlarda makroları etkinleştirme hakkında bilgi için, bkz. "Ağ yöneticileri için kayıt defteri girdileri ve grup ilkeleri" bölümüne geçebilirsiniz.

Deneyimli kullanıcılar için daha fazla bilgi

Bilinen sorunlar

WinHlp32.exe güncelleştirmesi yüklenirken oluşabileceği bilinen sorunlar

Click here to view or hide detailed information

WinHlp32.exe güncelleştirmesi yüklendikten sonra oluşabileceği bilinen sorunlar

Click here to view or hide detailed information

Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008, ve Windows Server 2008 R2'de WinHlp32.exe ile ilgili uygulama uyumluluğu sorunlarını giderme

Click here to view or hide detailed information

İndirilen WinHlp32.exe yüklendikten sonra tek başına bir bilgisayarda makroları etkinleştirme

Click here to view or hide a detailed automated solution

İndirilen WinHlp32.exe yüklendikten sonra tek başına bir bilgisayarda Intranet'te saklanan .hlp dosyalarının engellemesini kaldırma

Click here to view or hide a detailed automated solution

Ağ yöneticileri için kayıt defteri girdileri ve grup ilkeleri

Click here to view or hide detailed information

.hlp dosyaları yayımlayan Yardım içeriği sağlayıcıları için daha fazla bilgi

Eski Yardım bileşeni (WinHlp32.exe), Windows Vista ile başlayarak Windows'un daha yeni sürümleri için daha fazla işlevsellik ekleyen yeni bir Yardım bileşeniyle değiştirildi.

WinHlp32.exe teknolojisi gelecekteki Windows sürümlerinde mevcut haliyle desteklenmeyecektir. Bu nedenle, yazılım geliştiricilerin bu Windows Yardım programını Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows 8 Consumer Preview veya Windows 8 Server Beta'da artık kullanmamaları önerilir. .hlp dosyalarına dayanan programlar üreten yazılım geliştiricilerinin Yardım sistemlerini .chm, .html veya .xml gibi alternatif bir Yardım dosyası biçimine geçirmeleri önerilir. Çağrılarını da WinHelp API'sinden yeni içerik kaynağına değiştirmeleri gerekecektir. Yazılım geliştiricilerin Yardım içeriğini bir biçimden diğerine dönüştürmelerine yardımcı olan birçok üçüncü taraf araç bulunmaktadır.

Not Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2, 16-bit .hlp dosyaları için WinHelp.exe aracını desteklemeye devam etmektedir. WinHelp.exe programı, 16 bit .hlp dosyaları için Windows Yardım programının bir başka sürümüdür. WinHelp.exe programı Windows Vista ve Windows 7'de bulunmaya devam etmektedir.

Referanslar

Grup İlkesi hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft TechNet web sitelerini ziyaret edin:

Özellikler

Makale numarası: 917607 - Last Review: 30 Kasım 2012 Cuma - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Web Server 2008 R2
 • Windows 8
 • Windows 8 Enterprise
 • Windows 8 Pro
Anahtar Kelimeler: 
kbmsifixme kbfixme kbresolve kbtshoot kbhelp kbexpertisebeginner kbinfo kbcip KB917607

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com