Microsoft Operations Manager 2005 Raporlama yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "hata kodu: -2147467259 (belirtilmeyen hata)"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 917664 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl bildiğinizden emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini nasıl hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yüklemeye çalıştığınızda, Microsoft Operations Manager (mom) 2005 Raporlama, Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) çalıştıran bir bilgisayarda aşağıdaki hata iletisini alıyorsunuz:
Veri ambarı için veri kaynağı oluşturulamadı. Bir özel durum oluştu. Onay, sql Services Raporlama sunucusu bu makineden erişebilirsiniz. Hata kodu: -2147467259 (belirtilmeyen hata) "

Neden

Bu sorun, Windows Server 2003 SP1 güvenlik yenilikleri oluşur. Bu geliştirmeler, bilgisayar üzerinde yansıma saldırıların engellenmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bir geridöngü onay güvenlik özelliği içerir.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
896861Tümleşik kimlik doğrulaması kullanır ve IIS 5.1 veya IIS 6 üzerinde barındırılan bir Web sitesine gözatıldığında, 401.1 hatası alırsınız.

Pratik Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı değiştirirseniz, ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kendi sorumluluğunuzdadır kayıt defterini değiştirin.

Bu soruna geçici bir çözüm için Windows Server 2003 SP1'i geri döngü denetimi güvenlik özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. ' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Regeditve ardından TAMAM.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa
 3. Sağ tıklatma LSA, işaret Yenive ardından dword değeri.
 4. Türü DisableLoopbackCheck, ve sonra enter tuşuna basın.
 5. Sağ tıklatma DisableLoopbackCheckve ardından Değiştir.
 6. İçinde Değer verisi kutusuna 1ve ardından TAMAM.
 7. Çıkış Kayıt Defteri Düzenleyicisi.
 8. Bilgisayarı yeniden başlatın.

  Önemli Bu değişikliğin etkili olması sunucuyu yeniden başlatmalısınız.
 9. mom 2005 Raporlama yükleyin.

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

957097 Güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra uygulamalar yerel ntlm kimlik doğrulama istekleri yaptığınızda, Microsoft sql Server veya Internet Information Services (IIS) gibi uygulamalar başarısız olabilir. Bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
957097MS08-068: SMB'deki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir
Sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi için bu makalenin "Bu güvenlik güncelleştirmesi ile bilinen sorunlar" bölümüne bakın.

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı bir bilgisayar veya bir ağ daha savunmasız kılabilir. Biz bu geçici çözüm önerilmez, ancak kendi kümeleri, bu geçici çözüm uygulayabilirsiniz, böylece bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu geçici çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Özellikler

Makale numarası: 917664 - Last Review: 3 Aralık 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Operations Manager 2005 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbprb kbmt KB917664 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 917664

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com