Outlook Express 6.0 Service Pack 1 veya Outlook Express 6.0 Service Pack 2'yi başlattığınızda tüm e-posta öğeleri eksik olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 918069 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Outlook Express 6.0 Service Pack 1 (SP1)'ı başlatın veya Microsoft Outlook Express 6.0 Service Pack 2 (SP2)'ı başlatın, tüm e-posta öğeleri eksik olabilir.

Neden

.Dbx dosyası kurtulmak için bir posta ve kişilerinize <a1>Veritabanı</a1> (.dbx) dosyası bozuksa bu sorun oluşabilir.

Not .Dbx dosya bozulması daha sık bir veya daha fazla aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluştuğu bildirilmiştir:
 • Outlook Express bir .dbx dosyası sıkıştırıldıktan sırasında kapatıldı.
 • Sıkıştırma işlemi durduruldu.
 • Genellikle, uzun süreler için kapatmanıza gerek kalmadan çalışan Outlook Express'i bırakın. Örneğin, normal olarak Outlook Express'i sabah başlatın. Akşam, bilgisayarı kadar daha sonra Outlook Express'i çıkmayın.
 • .Dbx dosyası çok büyük. Örneğin, .dbx dosyası 1 gigabayt'tan (GB) büyük.

Çözüm

Güncelleştirme Bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, MS06-076 güvenlik güncelleştirmesini yükleyin. Bu güvenlik güncelleştirmesi, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde bulunmaktadır:
923694MS06-076: Outlook Express için toplu güvenlik güncelleştirmesini
Ayrıca, bu sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the KB918766 package now.Yayım Tarihi: 20 Nisan 2006

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu güncelleştirmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformHizmet paketi gereksinimi
Directdb.dll6.0.2900.289281,92020 Nisan 200614: 23X86SP2
Msoe.dll6.0.2900.28921,311,74420 Nisan 200614: 23X86SP2

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra yedek kopyasını .dbx dosyası veritabanı sıkıştırıldıktan her zaman oluşturulur. Veritabanını başarılı bir şekilde sıkıştırıldıktan sonra .dbx dosyanın yedek kopyasını Geri Dönüşüm Kutusu'na taşınır.

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra bir veritabanı sıkıştırıldıktan sırada bir posta klasörüne bozuksa, klasöre geri yüklemek için şu adımları izleyin.

Not Bu güncelleştirme, güncelleştirmeyi yüklemeden önce bozulmuş dosyaları etkilemez. Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra ortaya çıkan Bozulması sorunları çözümlemek için şu adımları izleyin.
 1. Outlook Express'ten çıkın.
 2. Masaüstünde, geri Dönüşüm kutusu simgesini çift tıklatın.
 3. Yedek dosyasını bulun. Dosyayı mail_folder_name .bak benzer bir adı olması gerekir.

  Not Bu dosya adı alanına, Outlook Express'te eksik olan bir posta klasörüne mail_folder_name karşılık gelir. Birden fazla dosya bozuksa, birden fazla dosya geri yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda, Geri Dönüşüm Kutusu'nu birden fazla mail_folder_name .bak dosyası içerir.
 4. Outlook Express'i her yedek dosyasını sağ tıklatın ve sonra da <a2>geri yükle</a2>'yi tıklatın. Dosya %userprofile% \local settings\application data\identities\ user guid \microsoft\outlook express\ klasöre geri yüklenir.

  Notları
  • Bu %userprofile% genellikle C:\Documents and Settings\ user_name yoldur.
  • Bu yolda, user guid {05A26C0D-1173-4013-84A0-EAC2A1FE40F6} benzer.
  • Outlook Express ile birden çok kimlik profili kullanılır, birden fazla user guid olabilir. Her benzersiz bir user guid için ayrı bir profil karşılık gelir.
 5. %userprofile% \local settings\application data\identities\ user guid \microsoft\outlook express\ klasörünü bulun.

  Not Bu yol, gizli klasörler içerir. Bu klasörü görüntülemek, Klasör Seçenekleri'nde <a2>Gizli dosya ve klasörleri göster</a2> seçeneğini etkinleştirin.

  Geri yüklemek istediğiniz dosya ile aynı olan bir mail_folder_name .dbx dosyası %userprofile%\local settings\application data\identities\ user guid \microsoft\outlook express\ klasörü varsa varolan mail_folder_name .dbx dosyası başka bir klasöre taşıyın. E-posta öğelerinizi başarıyla geri yüklemenizden sonra bu dosyayı silebilirsiniz.
 6. mail_folder_name .bak sağ tıklatın ve sonra da <a2>Yeniden Adlandır</a2>'ı tıklatın.
 7. .Bak dosya adı uzantısı için .dbx değiştirin.
 8. Outlook Express'i başlatın. E-posta öğelerinizi geri yüklenmesi.
E-posta birden çok klasör yoksa, birden çok yedek dosya için bu adımları tamamlayabilmeniz olabilir. Outlook Express'i başlatın, Folders.dbx dosyasını geri yüklemek için bu adımları tamamlayabilmeniz olabilir. Veritabanını başarılı bir şekilde sıkıştırıldıktan emin olduğunuzda, .bak dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silebilirsiniz.

Posta klasörleri el ile sıkıştırmak için

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra posta klasörlerinizi el ile sıkıştırdığınızda, Outlook Express'te sayacı sıfırlanır. Outlook Express'i 100 kez kapatıldı kadar posta klasörleri otomatik olarak sıkıştırılabilmesi değil. Düzenli olarak, çoğu e-posta öğeleri varsa, el ile veri kaybını önlemek için veritabanını sıkıştırın.

Posta klasörleri el ile sıkıştırmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Dosya menüsünde, Klasör ' ü işaret edin ve sıkıştırma veya Sıkıştırma tüm klasörler ' i tıklatın.
 • Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın. Şimdi Temizle'yi tıklatın Bakım sekmesini tıklatın ve sonra Sıkıştır ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 918069 - Last Review: 11 Temmuz 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbexpertisebeginner kbwinxppresp3fix kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB918069 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:918069

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com