Internet Explorer, Windows XP Service Pack 2 tabanlı bir bilgisayardan ınternet'te FTP sunucularına erişilemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 918208 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) bulunan bir Dosya Aktarım Protokolü (FTP) sunucusuna erişmek için Microsoft ınternet Explorer'ı kullanmanız - tabanlı istemci bilgisayar.
 • Internet Explorer, FTP klasörleri kullanmak üzere yapılandırıldı. (Varsayılan FTP siteleri için klasör görünümünü etkinleştir ayarı ınternet Explorer'da açılır.)
 • ınternet Explorer FTP bağlantıları için bir proxy sunucu kullanacak biçimde yapılandırın. Internet Explorer'ın FTP bağlantıları için proxy sunucu kullanmasını beklediğiniz.
 • Ad çözümlemesi için hedef FTP sunucusu, istemci bilgisayar üzerinde gerçekleşir.
 • Yönlendiricinin ınternet üzerinde doğrudan FTP bağlantıları reddedecek şekilde yapılandırın. Istemci bilgisayarda bir FTP sunucusuna bağlantı istediğinde bu yapılandırmada, yönlendiricinin bir "TCP RESET" iletisi geri gönderir.
Bu senaryoda, ınternet Explorer, FTP sunucularında, ınternet'e erişemiyor. Ayrıca, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Windows, bu klasöre erişemiyor. Dosya adını doğru yazdığınızdan ve bu klasöre erişim izniniz olduğundan emin olun.
Not FTP sunucularında, intranet erişimi, beklendiği gibi çalışır.

Neden

Internet Explorer, FTP klasörleri kullanmak üzere yapılandırıldığında, ınternet Explorer, FTP sunucusu adı çözülebilir bir FTP sunucusuna bağlanmaya çalışır. Bir zaman aşımı sorunu nedeniyle sunucudaki doğrudan bağlantı kurulamıyor olabilir, ınternet Explorer proxy sunucusu kullanır. Ancak, ınternet Explorer, FTP sunucusu doğrudan bağlantı başarısız olursa proxy sunucusu kullanmaz.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Msieftp.dll6.0.2900.2891248,83220 Nisan 200608: 49X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ınternet Explorer'daki "FTP siteleri için klasör görünümünü etkinleştir ayarını kapatın. Bu, ınternet Explorer <a0>Hedef</a0> sunucuya doğrudan bir FTP bağlantı kurmasını engeller. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, iexplore.exe yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Araçlar menüsünden Internet seçenekleri ' ni tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve FTP siteleri için klasör görünümünü etkinleştir) onay kutusunu temizlemek için tıklatın.
 4. Uygula ' yı tıklatın ve sonra da Tamam ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 918208 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp3fix kbwinxppresp3fix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbbug kbpubtypekc KB918208 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:918208

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com