Номер статті: 918355 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Докладні відомості про виправлення неполадок і навчальні ресурси для малих підприємств див. на сайті Підтримка для малого бізнесу.
Розгорнути все | Згорнути все

Вступ

Під час використання програми Windows Defender в одному з двох наведених нижче випадків з’являється повідомлення, яке стосується оновлень визначень.
 • Під час запуску програми Windows Defender з’являється повідомлення, у якому йдеться про необхідність перевірити нові визначення.
  Якщо це ваша ситуація, скористайтеся способом 1.
 • Під час спроби перевірити наявність оновлень для програми Windows Defender з’являється повідомлення, у якому йдеться про те, що не вдається виконати перевірку, завантаження або інсталяцію оновлень.
  Якщо це ваша ситуація, скористайтеся способом 2.
Ознайомтеся з усіма можливими повідомленнями про помилку.

Інструкції в цій статті призначені для користувачів із початковим і середнім рівнями знань.

Якщо ви – користувач домашнього ПК, і ця проблема виникла на вашому власному комп’ютері, ви можете отримати безкоштовну підтримку по телефону, за допомогою чату або електронної пошти. Якщо ця проблема виникла на робочому комп’ютері, підключеному до мережі, ознайомтеся з розділом Інформація для користувачів корпоративної мережі.


Розв'язанн

Спосіб 1. Перевірка оновлень у програмі Windows Defender

Щоб перевірити наявність оновлень у програмі Windows Defender, виконайте наведені нижче дії.
 1. Запустіть програму Windows Defender, якщо вона ще не працює. Для цього клацніть Пуск, Програми й виберіть Windows Defender.
 2. Перевірте наявність нових визначень. Для цього натисніть кнопку Перевірити наявність оновлень зараз.
Спосіб 2. Інсталяція оновлень визначень уручну та перевірка файлів служби Windows Update

Корпорація Майкрософт поширює оновлення для програми Windows Defender за допомогою служби Windows Update, автоматичних оновлень і сервера служби оновлення Windows (WSUS). У деяких випадках повідомлення про помилки можуть з’являтися саме через проблеми з цими службами, а не із програмою Windows Defender. Щоб визначити джерело проблеми, необхідно спочатку вручну інсталювати оновлення визначень. Якщо вдається інсталювати оновлення визначень уручну, найімовірніше, проблема викликана неполадкою у службі Windows Update.

Крок 1. За потреби перезавантажте комп’ютер

Поверніться до програми Windows Defender і запишіть код помилки на домашній сторінці. Якщо отримане повідомлення про помилку у програмі Windows Defender містить код 0x80240016, перезавантажте комп’ютер. Якщо отримане повідомлення про помилку у програмі Windows Defender не містить код 0x80240016, перейдіть до кроку 2.

Крок 2. Інсталюйте оновлення визначень уручну

Щоб уручну інсталювати оновлення визначень, виконайте наведені нижче дії.
 1. Перейдіть до порталу безпеки на одному з указаних нижче веб-сайтів корпорації Майкрософт.
  • Якщо використовується англомовна версія ОС Windows, перейдіть до порталу безпеки на веб-сайті корпорації Майкрософт за цією адресою:
   http://www.microsoft.com/security/portal/Definitions/ADL.aspx
  • Для отримання додаткових відомостей про портал безпеки для ОС Windows іншими мовами клацніть цей номер статті, щоб переглянути її в базі знань Microsoft:
   923159 Завантаження останніх оновлень визначень для програми Windows Defender уручну
 2. Виконайте дії, указані на веб-сайті, щоб завантажити й інсталювати відповідні оновлення визначень.
 3. Якщо не вдається інсталювати оновлення визначень уручну або все ще з’являються повідомлення про помилку, пов’язані з оновленнями визначень у програмі Windows Defender, це свідчить про наявність проблем, які не описано в цій статті. У такому разі можна звернутися по допомогу до досвідченого користувача або служби підтримки.

  Докладніше про те, як звернутися до місцевого представництва служби технічної підтримки Microsoft, див. на сайті
  http://support.microsoft.com/contactus/?ln=uk-ua#tab0
 4. Якщо оновлення визначень удалося інсталювати вручну, найімовірніше, проблема викликана неполадкою у службі Windows Update. Тому слід перейти до кроку 3.
Крок 3. Перевірте наявність усіх потрібних файлів служби Windows Update

Щоб перевірити наявність усіх потрібних файлів служби Windows Update, виконайте наведені нижче дії.
 1. Відкрийте веб-сайт служби Windows Update. Для цього перейдіть на веб-сайт корпорації Майкрософт за цією адресою:
  http://www.windowsupdate.com
 2. Інсталюйте всі потрібні оновлення. Якщо виникли неполадки зі службою Windows Update, це свідчить про наявність інших проблем, для вирішення яких потрібно скористатися методами розширеного виправлення неполадок. Якщо ви не впевнені, що можете застосувати методи розширеного виправлення неполадок, зверніться по допомогу до досвідченого користувача або служби технічної підтримки. Щоб отримати додаткові відомості про виправлення неполадок і про те, як отримати безкоштовну підтримку (якщо ви – користувач домашнього ПК), відвідайте веб-сайт корпорації Майкрософт за цією адресою:
  http://support.microsoft.com/gp/wusupport/uk
Спосіб 3. Розширене виправлення неполадок

Переконайтеся у відсутності проблем зі службою Windows Update, автоматичними оновленнями та сервером служби оновлення Windows (WSUS).

Корпорація Майкрософт поширює оновлення для програми Windows Defender за допомогою служби Windows Update, автоматичних оновлень і сервера служби оновлення Windows (WSUS). У деяких випадках повідомлення про помилки можуть з’являтися саме через проблеми з однією з цих служб. У такому випадку ці повідомлення про помилки не пов’язані із програмою Windows Defender. Щоб вирішити потенційну проблему зі службою Windows Update, виконайте наведені нижче дії.

Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7
 1. Перевірте файл Windowsupdate.log на наявність повідомлень про помилки. Щоб переглянути файл журналу, виконайте наведені нижче дії.
  1. Клацніть Пуск, введіть %windir%\windowsupdate.log у полі Розпочати пошук і натисніть клавішу ENTER.
  2. Для отримання додаткових відомостей про те, як читати файл Windowsupdate.log, клацніть цей номер статті, щоб переглянути її в базі знань Microsoft:
   902093 Читання файлу Windowsupdate.log
 2. Відвідайте веб-сайт корпорації Майкрософт за цією адресою:
  http://windows.microsoft.com/uk-ua/windows-vista/help
 3. На веб-сторінці з довідкою та інструкціями щодо Windows введіть ключові слова, які описують проблему.
Microsoft Windows 2000, Windows XP та Windows Server 2003
 1. Перевірте файл Windowsupdate.log на наявність повідомлень про помилки. Щоб переглянути файл журналу, виконайте наведені нижче дії.
  1. Клацніть Пуск, виберіть команду Виконати, введіть %windir%\windowsupdate.log у полі Відкрити й натисніть клавішу ENTER.
  2. Для отримання додаткових відомостей про те, як читати файл Windowsupdate.log, клацніть цей номер статті, щоб переглянути її в базі знань Microsoft:
   902093 Читання файлу Windowsupdate.log
 2. Відвідайте веб-сайт корпорації Майкрософт за цією адресою:
  http://update.microsoft.com/windowsupdate/v6/troubleshoot.aspx
 3. На сторінці параметрів введіть ключові слова, які описують проблему.

Додаткові відомості

Детальні ознаки

Нижче наведено повідомлення про помилки, які можуть з’явитися. Виберіть випадок, який найкраще описує вашу ситуацію, щоб скористатися відповідним методом.

Ситуація 1. Під час спроби запустити програму Windows Defender з’являється таке повідомлення про помилку:
Перевірте наявність нових визначень.
Визначення дозволяють програмі Windows Defender знаходити останнє небезпечне або небажане програмне забезпечення та запобігати його запуску на вашому комп’ютері.
Якщо це ваша ситуація, скористайтеся способом 1.

Ситуація 2. Під час спроби перевірити наявність оновлень, а також завантажити або інсталювати оновлення з веб-сайту служби Windows Update з’являється одне з таких повідомлень про помилку:
Програмі не вдалося знайти оновлення для визначень
Знайдено помилку: код error_code
або
Програмі не вдалося завантажити оновлення для визначень
Знайдено помилку: код error_code
або
Програмі не вдалося інсталювати оновлення для визначень
Знайдено помилку: код error_code
Примітка. Код error_code, що входить до складу цих повідомлень, означає код отриманої помилки й може змінюватися. Найпоширеніші коди помилок – 0x8024402f або 0x80240016. Однак повідомлення про помилки можуть з’являтися також з іншим кодом, наприклад:
 • 0x8024402c
 • 0x80240022
 • 0X80004002
 • 0x80070422
 • 0x80072efd
 • 0x80070005
 • 0x80072f78
 • 0x80072ee2
 • 0x8007001B
Якщо ця ситуація описує ваш випадок, скористайтеся способом 2.

Поради із запобігання

Програма Windows Defender має параметр для автоматичної перевірки нових визначень. Щоб увімкнути параметр автоматичної перевірки нових визначень, виконайте наведені нижче дії.
 1. Запустіть програму Windows Defender.
 2. У меню Сервіс виберіть команду Параметри.
 3. У меню Автоматичне сканування встановіть прапорець Автоматичне сканування комп’ютера.
 4. Установіть прапорець Перед скануванням перевірити наявність оновлених визначень і натисніть кнопку Зберегти. Отримавши запит на введення пароля адміністратора чи підтвердження дії, введіть пароль або надайте підтвердження.
Щоб автоматично інсталювати найновіші визначення, програма Windows Defender використовує функцію автоматичних оновлень. Щоб ми ввімкнули автоматичні оновлення замість вас, перейдіть до розділу Виправити автоматично. Щоб увімкнути автоматичні оновлення самостійно, перейдіть до розділу Виправити вручну.


Виправити автоматично


Щоб вирішити цю проблему автоматично, виберіть посилання Вирішити проблему. Потім у діалоговому вікні Завантаження файлу клацніть Виконати й дотримуйтесь інструкцій майстра.
Згорнути цю таблицюРозгорнути цю таблицю
Увімкнення автоматичних оновленьВимкнення автоматичних оновлень
Вирішити проблему
Microsoft Fix it 50362
Вирішити проблему
Microsoft Fix it 50363


Примітка. Цей майстер може бути доступний лише англійською мовою, проте автоматичне виправлення працює також для інших мовних версій Windows.

Примітка. Якщо ви працюєте не за тим комп’ютером, на якому виявлено неполадку, засіб автоматичного виправлення можна зберегти на флеш-пам’ять або компакт-диск, а потім запустити на потрібному комп’ютері.

Виправити вручну

Щоб увімкнути автоматичні оновлення самостійно, виконайте наведені нижче дії відповідно до своєї операційної системи.

Windows XP та Windows Server 2003
 1. Клацніть Пуск, виберіть команду Виконати, введіть wuaucpl.cpl у полі Відкрити й натисніть кнопку OK.
 2. Натисніть кнопку Автоматично, а потім клацніть OK.
Windows Vista, Windows Server 2008 і Windows 7
 1. Клацніть Пуск, виберіть Усі програми, а потім – Windows Update.
 2. Натисніть Змінити параметри.
 3. Клацніть Автоматична інсталяція оновлень (рекомендовано).
 4. У розділі Рекомендовані оновлення встановіть прапорець Включати рекомендовані оновлення під час завантаження, інсталяції або надсилання сповіщень про оновлення, а потім натисніть кнопку OK.

  Отримавши запит на введення пароля адміністратора чи підтвердження дії, введіть пароль або надайте підтвердження.

Додаткові відомості

Для отримання додаткових відомостей про вирішення цих проблем клацніть цей номер статті, щоб переглянути її в базі знань Microsoft:
836941 Під час використання служб Windows Update або Microsoft Update для інсталяції оновлень тимчасово можуть виникати помилки, пов’язані з підключенням
924123 Повідомлення про помилку, що відображається під час оновлення визначень програми Windows Defender в ОС Windows 2000: "0x80240022 – у пристрій вставлено неправильну дискету". (може бути англійською мовою)
919448 Під час спроби оновити визначення для програми Windows Defender на комп’ютері під керуванням служби SUS (Software Update Services) версії 1.0 з’являється повідомлення про помилку: "помилка 0x8024002b" (може бути англійською мовою)
816731 Повідомлення про помилку: "0x80070005 – немає доступу. Немає дозволу на виконання запитаної операції"
900936 Під час пошуку оновлень на веб-сайті служби Windows Update може з’явитися повідомлення про помилку "0x8024402C" (може бути англійською мовою)
818018 Виправлення неполадок, пов’язаних із підключенням до служби Windows Update або Microsoft Update (може бути англійською мовою)
906602 Виправлення поширених неполадок служб Windows Update, Microsoft Update і сервера служби оновлення Windows, пов’язаних з інсталяцією
Запитання й відповіді про програму Windows Defender можна переглянути на сайті
http://windows.microsoft.com/uk-ua/windows7/products/features/windows-defender
Запитання й відповіді про службу Windows Update можна переглянути на сайті
http://v5.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/about.aspx
Інформація для користувачів корпоративної мережі

Щоб усунути цю проблему на робочому комп’ютері, можна скористатися наведеними в цій статті покроковими інструкціями. Однак, якщо ви перебуваєте в корпоративному середовищі, цілком імовірно, що адміністратор установив налаштування мережі, які запобігають завантаженню визначень. Окрім того, адміністратор міг розгорнути в мережі сервер Microsoft Software Update Services. Наприклад, у мережі може використовуватися служба SUS (Software Update Service) 1.0. Програмі Windows Defender не вдається отримати оновлення за допомогою SUS 1.0. У цьому випадку адміністратор мережі має розгорнути службу WSUS (Windows Server Update Services). Визначення для програми Windows Defender мають надходити із сервера WSUS. Тому, перш ніж скористатися наведеними в цій статті способами на робочому місці, слід спочатку зв’язатися з адміністратором мережі, щоб дізнатися, чи вдасться самостійно вирішити проблему.

Властивості

Номер статті: 918355 - Востаннє переглянуто: 28 вересня 2012 р. - Редакція: 7.0
Застосовується до:
 • Windows Defender
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Enterprise N
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Home Premium N
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Professional N
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Starter N
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Ultimate N
Ключові слова: 
kbresolve kbdefenderrtwyes kbdefenderrtwswept kbsecantivirus kbtshoot kbinfo kbfixme kbmsifixme KB918355

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com