Düzeltme: Content Management Server 2002'de çalışan bir bilgisayardaki dosyaları denetlemek için Visual Studio 2005 Team Foundation Server'ı kullanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Nesne türü atama yapılamıyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 919913 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Content Management Server'da (MCMS) 2002 Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bir bilgisayarda, dosyaları denetlemek için Microsoft Visual Studio 2005 Team Foundation Server'da <a0>Kaynak</a0> denetimi özelliğini kullanmayı deneyin. Ancak, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
[Microsoft Visual Studio]
'' Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.IVsHierarchy' yazın Microsoft.ContentManagement.DeveloperTools.VisualStudio.Documents.TemplateExplorerDocument' türündeki nesne atama yapılamıyor.
Bu sorun ayrıca, aşağıdaki koşullar doğruysa oluşur:
 • MCMS 2002 projesinde Microsoft Visual Studio 2005'te açılır.
 • Bir birim sınama Visual Studio 2005'te atmış olursunuz.

Neden

Bu sorun, Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll kitaplığı MCMS 2002 kullanan diğer ürünlerde bulunan Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.dll kitaplıkla uyumlu olduğu için oluşur. Bu ürünler, Visual Studio endüstri ortakları (VSIP) 7.1 ve VSIP 8.0 içerir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Team Foundation hizmet kullandığınızda MCMS şablon Gezgini devre dışı bırakın. MCMS şablon Gezgini'ni devre dışı bıraktığınızda, bu MCMS geliştirme araçları yüklenmez. Belirli bir MCMS Şablon proje için MCMS şablon Gezgini'ni devre dışı bırakmak için <a0></a0>, her bir MCMS Şablon proje için şu adımları izleyin:
 1. Visual Studio 2005'i kapatın.
 2. Değiştirmek istediğiniz MCMS şablon projede Vwd.webinfo dosyayı açın.
 3. CmsEnabled</a0> özelliğinin değerini 0 olarak ayarlayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki sözdizimini kullanın: <a1>
  <UserProperties CmsEnabled="0"/>
 4. Visual Studio 2005 yeniden başlatın.
 5. Başka bir Web formu proje şablonları denetlemek için kullanın.
CmsEnabled</a0> özelliğinin değerini 0 olarak ayarladıktan sonra şablon dosyalarında MCMS Şablon projeden yine de denetleyebilirsiniz. Devre dışı CmsEnabled</a0> özelliğinin değerini 0 olarak ayarlayarak, yalnızca MCMS şablon Gezgini bırakmış olursunuz. MCMS şablon Gezgini şablon galerisini maddeleri (TGIs) güncelleştirmek isterseniz, CmsEnabled özelliğinin değeri 1 olarak değiştirmeniz gerekir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 919913 - Last Review: 25 Ağustos 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Content Management Server 2002
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Team Foundation:
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbfix kbprb KB919913 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:919913

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com