Chybová zpráva při pokusu o instalaci serveru SQL Server Express nebo SQL Server Express Edition nebo SQL Server Express Edition s pokročilé služby: "služby SQL Server se nepodařilo spustit"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 920114 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Bug #: 451014 (SQLBUDT)
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o instalaci Microsoft SQL Server 2005 Express Edition nebo Microsoft SQL Server Express Edition s pokročilé služby, zobrazí se následující chybová zpráva:
Spuštění služby serveru SQL se nezdařilo. Další informace naleznete v tématech SQL Server Books Online, "Jak na: zobrazení SQL Server 2005 soubory protokolu instalačního programu" a "spuštění SQL Server ručně."
Při kontrole protokol chyb serveru SQL Server, zobrazí se následující chybová zpráva:
Spouštění databáze "mssqlsystemresource".
Chyba: 15209, závažnosti: 16, stav: 1.
Při šifrování došlo k chybě.
Další informace o tom, jak zobrazit protokol chyb serveru SQL Server naleznete na webu Microsoft Developer Network (MSDN):
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms187885.aspx
Tento problém může nastat při pokusu o instalaci aplikace SQL Server Express Edition nebo SQL Server Express Edition s rozšířené služby v systému Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2)-počítače se systémem.

Příčina

Tento problém nastane, protože účtu Network Service nemá oprávnění v následující složce:
C:\Documents and Settings\NetworkService\Application Data\Microsoft\Protect

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, udělte účtu Network Service oprávnění Úplné řízení pro složku chránit. Chcete-li to provést, postupujte takto:
 1. Otevřete složku Tento počítač.
 2. Typ C:\Documents and Settings\NetworkService\Application Data\Microsoft. v adresním řádku a stiskněte klávesu ENTER.
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši Chránit složku a potom klepněte na tlačítko Vlastnosti.
 4. Ve složce Vlastnosti Dialogové okno, klepněte Zabezpečení na kartě.
 5. Ve skupinovém rámečku Skupiny nebo jméno uživatele, zjistit, zda SÍŤOVÉ SLUŽBY je uveden. Pokud SÍŤOVÉ SLUŽBY je uveden není, postupujte následujícím způsobem přidat tento účet:
  1. Klepněte na tlačítko Přidat Zobrazit Vyberte uživatele nebo skupiny Dialogové okno.
  2. Klepněte na tlačítko Umístění, vyberte název počítače v Umístění Dialogové okno a klepněte na tlačítko OK Vraťte Vyberte uživatele nebo skupiny Dialogové okno.
  3. Typ Síťová služba v Zadejte názvy objektů k výběru pole a pak klepněte na tlačítko Kontrola jmen.
  4. Klepněte na tlačítko OK Zavřete Vyberte uživatele nebo skupiny Dialogové okno.
 6. Klepněte na tlačítko SÍŤOVÉ SLUŽBY ve skupinovém rámečku Skupiny nebo jméno uživatelea klepněte na něj Povolit Zaškrtávací políčko Úplné řízení ve skupinovém rámečku Oprávnění pro síťové služby.
 7. Klepněte na tlačítko OK Zavřít složku Vlastnosti Dialogové okno.
 8. Klepněte na tlačítko Opakovat v dialogovém okně chybové zprávy a pokračovat v instalaci s pokročilé služby SQL Server Express Edition nebo SQL Server Express Edition.
Související problém, který může nastat při instalaci SQL na oddíly FAT naleznete na následujícím blogu vystavit na webu MSDN:
https://blogs.msdn.com/blakhani/archive/2009/11/24/SQL-Server-2005-Express-Setup-failure-with-error-an-error-occurred-during-Encryption.aspx

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Vlastnosti

ID článku: 920114 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services
Klíčová slova: 
kbsqlsetup kbsql2005setup kbsql2005express kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb kbmt KB920114 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:920114

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com