Windows XP Professional Edition tabanlı bir bilgisayarda Uzak Masaüstü'nü kullanarak uzak bir bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "uzak bilgisayar oturum bağlantısı kesildi"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 921045 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP Professional Edition çalıştıran bir bilgisayarda Uzak Masaüstü'nü kullanarak uzak bir bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Lisans protokolündeki bir hata nedeniyle uzak bilgisayar oturum bağlantısı kesildi.

Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı değiştirmek, ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kendi sorumluluğunuzdadır kayıt defterini değiştirin.

Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin:
 1. Uzak Masaüstü oturumu açılamıyor istediğiniz bilgisayarda, Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü cmdve sonra tıklatın TAMAM.
 2. Komut istemine aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın:
  NET START TERMSERVICE
 3. ' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Regeditve sonra tıklatın TAMAM.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve aşağıdaki anahtarı bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing
 5. Altında bulunan tüm anahtarları silin
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing
  anahtarını kaldırmayın.
 6. Üzerinde Dosya menüsünde'ı tıklatın Çıkış.
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 921045 - Last Review: 30 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kberrmsg kbtshoot kbprb kbmt KB921045 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 921045

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com