Uzaktan Yardım özelliği, bilgisayarda Windows XP çalıştıran bir kullanıcıya yardım sunmalarına izin kullanmaya ilk kez bir hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 921982 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP çalıştıran bir bilgisayar kullanıyorsunuz. Uzaktan Yardım özelliği, bilgisayar aynı zamanda Windows XP çalıştıran bir kullanıcıya uzaktan yardım sunmalarına izin kullanmayı deneyin. Ancak, kullanıcının bilgisayarına bağlanmaya ilk kez aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız:
Uzaktan Yardım bağlantısı kurulamadı. Ağınızla ilgili konuları ya da davetin süresinin dolup dolmadığını veya gönderen tarafından iptal edilip edilmediğini denetlemeniz gerekebilir.
Bilgisayar Name ın kesilmiş. Daha fazla bilgi için kişi Name.
Yeniden denerseniz, bağlanabilir başarıyla bilgisayara ve kullanıcıya Yardım sunar.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olursa oluşur:
  • Uzak Masaüstü özelliğini, kullanıcının bilgisayarda etkin değil.
  • Bağlantı girişimi zamanları dışarı önce Uzak Masaüstü Yardım oturum yöneticisine kullanıcının bilgisayardaki hizmetin başlatır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Windows XP Service Pack 2 (SP2) Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için çalıştırıyor olmalısınız.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimi
Helpsvc.exe 5.1.2600.2946 744,44806-Tem-200608: 54X86SP2
Sessmgr.exe 5.1.2600.2946 141,31206-Tem-200608: 49X86SP2

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kullanıcının bilgisayarda Uzak Masaüstü özelliğini etkinleştirin.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullandığı terminoloji hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 921982 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxppresp3fix kbfix kbbug kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB921982 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:921982

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com